Liquidy - recenzje

American Steam – cena czyni cuda?


Klarowność 50%
Zapach 40%
Smak 50%
Intensywność 45%
Cena 90%
Jakość 40%
Krótkie podsumowanie

Rewelacyjna cena za średnią jakość. Szczególnie polecam liquidy tytoniowe.

Wynik 52%
Oceny czytelników
0 głosy
0

Nie ulega wątpliwości, że kluczem satysfakcji z wapowania jest liquid. Wybór odpowiedniego, to znaczy wydajnego, aromatycznego, apetycznego i w miarę taniego płynu do inhalacji elektronicznej, jest kluczowy. Od właściwego wyboru zależy odczuwana przez nas przyjemność podczas wapowania. Oferowane przez polski rynek liquidy często się niewiele różnią, ale czasami różnica jest kolosalna. Przy okazji zastanawiam się, czy rekomendowanie płynów ma jakiekolwiek znaczenie. Przecież, gdy konkretny liquid obklejamy etykietą „gniot”, okazuje się, że często wywołuje to odwrotny efekt. Mimo wszystko, postaram się dzisiaj przedstawić Wam liquidy firmy American Steam.

POZNAJ PRODUCENTA

Produkty American Steam cechuje przede wszystkim przyjazna cena i raczej w dalszej kolejności skupiono się na jakości oraz wydajności. Jak chwali się producent, liquidy tej firmy „zostały przebadane laboratoryjnie. Składniki stosowane w procesie produkcji pochodzą ze Stanów Zjednoczonych i wybranych krajów UE (w liquidach American Steam nie ma surowców pochodzących z Chin). Dzięki restrykcyjnemu dobraniu składników spełniają światowe standardy dla tego typu produktów”. Uff, a już myślałem, że rozprowadzają na rynku nieprzebadane produkty. To chyba oczywiste, czym to się chwalić?

SMAK I ZAPACH

liquidAmerican Steam oferuje nam głównie liqudy tytoniowe o różnych mocach oraz owocowe. Według mnie to owocowe są gorszej jakości. Smak, a w szczególności zapach pozostawiają wiele do życzenia. Nie ma co ukrywać, oferta American Steam nie jest bardzo bogata. Wśród smaków owocowych możemy znaleźć tylko miętę, zielone jabłko, sok truskawkowy i wiśnię. Może mam zbyt duże oczekiwania, ale znam lepsze marki. Zapachy i smaki, w przypadku liquidów owocowych są wyczuwalne, ale subtelne i mało wyraziste. Bardziej jednak wyczuwalny jest smak niż zapach, czasem bez etykiety trudno rozpoznać, z czym ma się do czynienia. Ale czy produktom o tak przyjaznej cenie można stawiać duże wymagania? Otóż można!

LIQUIDY TYTONIOWE

Liquidy tytoniowe pozytywnie wyróżniają się spośród innych marek w tym przedziale cenowym. Miłośnicy tytoniówek na pewno będą zadowoleni. Smak jest mocniejszy niż w przypadku płynów owocowych i bardziej wyrazisty. Z rozpoznaniem zapachu tytoniu, też nikt nie powinien mieć problemu. Przypomina niemal zapach naturalnego tytoniu.

CECHY WSPÓLNE

liquid steam
Niemal wszystkie liqudy tej firmy, bez różnicy, czy to tytoniowe, czy smakowe – mają cechy wspólne: jasny i przejrzysty kolor, czasem z jakimś odcieniem np. bursztynu, są rzadkie – mała lekkość, te mocniejsze przyjemnie drapią w gardło, zapach mniej wyrazisty niż smak, dają dosyć dużą chmurkę, która niestety prawie nie pozostawia żadnego zapachu.

PODSUMOWANIE

Cena jest bardzo zachęcająca i wynosi tylko około 5 zł, aczkolwiek mam wątpliwość, czy rzeczywiście odzwierciedla jakość produktu. Mimo wszystko, należy się ogromny plus za starannie i atrakcyjnie przygotowane opakowanie. Pudełeczko przyciąga wzrok. W środku znajduje się ulotka, również w języku polskim, z dokładnymi informacjami. I jeszcze jeden plus za „igłę” – jest dłuższa od przeciętnych liquidów, co ułatwia napełnianie. Polecam niewymagającym i oszczędzającym.