Bazy i aromaty

Aromaty The Perfumers Apprentice


Jakość 94%
Cena 100%
Wydajność 85%
Smak 82%
Dostępność 95%
Ilość smaków 100%
Krótkie podsumowanie

Tanie, smaczne i dobrze dostępne aromaty, które usatysfakcjonują każdego wapera.

Wynik 92%
Oceny czytelników
6 głosy
89

Osobom przygotowującym własne płyny z pewnością nie trzeba przedstawiać firmy The Perfumers Apprentice (znanej lepiej pod skrótem TPA). Jest to rozpoznawalna na całym świecie marka i może ona pochwalić się bardzo dobrymi opiniami i recenzjami. Ich aromaty są wykonane starannie i bardzo rzadko zdarza się, że coś smakuje i pachnie nie tak jak powinno. Sam uwielbiam te produkty i kupuję je bardzo często, właściwie zawsze gdy chce spróbować czegoś nowego, lub po prostu uzupełniam swoje zapasy.

Coś musisz wiedzieć o TPA?liquid

Firma usytuowana jest w Stanach Zjednoczonych, jednak jest znana i lubiana na całym świecie. Warto nadmienić, że nie ma żadnych problemów z kupnem aromatów i dostępnością smaków.

Aromatów jest naprawdę dużo i nie ograniczają się do klasycznych smaków tytoniowych i owocowych. W ofercie producenta możemy znaleźć również cynamon, żelki, czekoladę, ciastka, kawę i wiele innych deserowych, słodkich, słonych i ostrych smaków. Aromaty tak jak inne, nie są do siebie podobne pod względem intensywności i przy niektórych smakach wystarczy jedynie kilka kropel. Są również jednak takie które wymagają o wiele większego stężenia i „dojrzewania”.

Sam kupowałem takie smaki jak żelki (osobiście mogę polecić je jedynie osobom które lubią landrynki o białym kolorze – ja osobiście nie przepadam), tak zwany smoczy owoc, kiwi i niezliczone ilości smaków tytoniowych. Wiadomo, że nie dopasuje się smaków dla każdej osoby, ale takich klasyków jak RY4 DOUBLE od tej firmy, nie trzeba przedstawiać żadnemu waperowi. Jest to smak tytoniowy z domieszką orzeszków i najlepiej smakuje przy stężeniu 10 procentowym.

Nietypowe opakowanie

Aromaty pakowane są w butelki o ciemnym brązowym szkle i posiadają dość mało wygodny zakraplacz, ponieważ jeśli jakiś smak jest trochę gęstszy to pojawia się problem. Jeśli nie naciśniemy odpowiednio butelki żeby zwiększyć w niej ciśnienie to zostaje nam jedynie ingerencja igłą.

Skoro aromaty są tak chwalone wśród waperów to pewnie ich cena jest wysoka? Otóż nie! Aromaty potrafią kosztować siedem złotych za 10 mililitrową buteleczkę, która w większości przypadków spokojnie nam wystarczy na 100 mililitrów gotowego liquidu. Wyobraźmy sobie więc jaka to dodatkowa oszczędność, którą będziemy mogli wykorzystać i kupić nowy sprzęt do elektronicznego papierosa.

Podsumowanie

Aromaty są bardzo smaczne i mocno stężone, co powoduje, że będziemy używać ich naprawdę mało. Dodatkowo są tańsze nawet od gotowych liquidów, więc kupując zapas bazy, możemy pozwolić sobie na zakup więcej niż jednego smaku. Plusem jest również dostępność na rynku i szklane buteleczki, które nie powodują przykrego smaku plastiku. Jedyny minus to zakraplacz, lecz przy takich butelkach niestety nic lepszego nie da się zrobić. Podsumowując, każdy rozpoczynający przygodę z mieszaniem, powinien zainteresować się tą firmą.