Zdrowie

Czy e-papieros może poprawić twoje życie seksualne?


Przyjrzenie się relacji miedzy seksem a e-papierosami może być interesujące. Seks i palenie papierosów od wieków idą ze sobą w parze. To głównie zasługa Hollywood, które poprzez swoje produkcje filmowe przyzwyczaiło nas do takiego połączenia. Jednak trzeba przy tym pamiętać, że palenie papierosów przyczynia się do nieświeżego oddechu, żółtych zębów i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju choroby. A to chyba nie czyni nas bardziej sexy i nie wpływa pozytywnie na nasze życie seksualne? Dobrym rozwiązaniem wydają się być e-papierosy.

WPŁYWA PAPIEROSÓW NA ŻYCIE SEKSUALNE

e-palaczeJeśli rzeczywiście chcesz poprawić swoje życie seksualne to po pierwsze warto uwolnić się od tradycyjnych papierosów. Poza zdrowotnymi i zapachowymi aspektami porzucenia nałogu, odzyskasz utracony popęd seksualny. Wielu lekarzy potwierdza, że palenie papierosów negatywnie wpływa na libido, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nie znaczy to bynajmniej, że osoby palące go nie mają, ale jest ono znacznie obniżone. A nawet, jeśli libido jest w normie, co zdarzyć się może to satysfakcja z seksu jest znacznie mniejsza. Głównym powodem spadku jakości jest blokowanie przepływu krwi. U mężczyzn objawia się to problemami z erekcją lub całkowitym jej brakiem, u kobiet zaś może powodować mniejsze doznania rozkoszy z seksu.

Z przeprowadzonych w 2007 roku w Chinach badań wynika, że palenie jest w tym samym stopniu szkodliwe dla życia seksualnego, jak i dla ciała. W badaniu wzięło udział ponad 7500 osób w wieku 35-74. Żaden z uczestników nie cierpiał na chorobę krążenia a zanim zaczął palić nie narzekał na swoje życie seksualne.

Najważniejszym wyciągniętym wnioskiem z tych badań jest relacja między jakością seksu (ewentualnie jego braku) a paleniem. Istnieje statystyczna konieczność, że mężczyźni nałogowo palący papierosy doświadczają zaburzeń erekcji lub są narażeni na takie ryzyko.

Wszystko to nie brzmi zbyt atrakcyjnie i nie czyni nas atrakcyjnymi seksualnie obiektami zainteresowania ani pożądania przez innych, prawda? Może warto wreszcie zadbać o swoje życie seksualne i zacząć w pełni korzystać z seksu poprzez przestawienie się na wapownie?

SEX I E-PAPIEROSY

e-palenieZałóżmy, że twój partner seksualny nie jest palaczem. Za każdym razem, gdy współżyjecie ze sobą, na pewno czuje, że śmierdzisz jak popielniczka i szczerze wątpię, że to jej lub jemu nie przeszkadza. Pomijam fakt, że w trakcie palenia narażasz go na wdychanie niebezpiecznych toksyn. Dla biernego palacza są one równie szkodliwe (o ile nawet nie bardziej) jak dla palącego.

Na ratunek przychodzi elektroniczny inhalator. E-papieros nie produkuje niebezpiecznych substancji i jest bezwonny. Czasem działa jak perfumy czy odświeżacz powietrza. Aromat zwykle nie utrzymuje się jednak długo, ponieważ to tylko mgiełka.

Oczywiście, wciąż muszą być prowadzone badania w tym aspekcie, tzn. na temat wpływu e-papierosa na życie seksualne. Jednak sam fakt, że papieros elektroniczny nie niszczy romantycznych momentów podczas seksu, powinien cię przekonać.