Porady

Jak wybrać baterię do e-papierosa?


Każdy początkujący waper przed rozpoczęciem swojej przygody z e-papierosami musi podjąć decyzję na jakim sprzęcie chce inhalować liquidy.

Aktualnie na rynku jest ogromny wybór firm i pojemności mAh. Ale co to jest ta pojemność podawana w mAh? Najprościej mówiąc jest to żywotność baterii od ładowania do kompletnego rozładowania. Po prostu im większa liczba stoi przed znakiem mAh, tym nasza bateria dłużej wytrzyma.

Wytrzymałość baterii do e-papierosa

Niestety często można się spotkać z sytuacją w której mniejsze pojemności wytrzymają o wiele dłużej. Czym jest to spowodowane? Jest to oszustwo producentów. Sam wielokrotnie widziałem baterię z pojemnością 1100, która trzymała dużo mniej godzin niż np. volishowskie 450. Producenci, zwłaszcza ci tworzący podróbki wkładają do środka akumulatory o dużo mniejszej pojemności. Spowodowane jest to brakiem kontroli rynku e-papierosowego i tym, że przy zakupie nie jesteśmy w stanie odpakować naszego sprzętu. Rozebranie go do sprawdzenia pojemności akumulatora przeważnie kończy się jego zepsuciem.

Więc na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy warto ryzykować kupno podróbki? Nie! Nawet jeśli chcecie kupić tani sprzęt, tylko po to by spróbować wapowania. Tego typu baterię są bardzo niebezpieczne. Nie posiadają gwarancji producenta i istnieje nawet możliwość wybuchu. Spowodowane jest to użyciem tanich materiałów i niedokładnym złożeniem sprzętu. Nie od dziś wiadomo, że za dobrą jakość trzeba płacić.

Kupuj oryginały

Skoro już rozwialiśmy wątpliwości co do wyboru między podróbką a oryginałem to zajmijmy się kwestią pojemności. Przede wszystkim musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcemy by nasz sprzęt był mały, poręczny i stylowy, czy bardziej zależy nam na długiej żywotności baterii. Ja jestem raczej zwolennikiem mniejszych baterii, ponieważ oryginalne 450 mAh wystarczy mi spokojnie na cały dzień. Tego typu baterie są dużo tańsze i często są zgrabniejsze.

e-papierosJeśli jednak dużo palicie normalnych papierosów to wybierzcie lepiej pojemności od 900 do 1100 mAh. Dla osób bardziej wymagających istnieją również baterie z regulacją napięcia. Bywają one dość usterkowe, niemniej jednak jest to fajna opcja, ponieważ przy zwykłym i delikatnym wyglądzie baterii możemy osiągnąć zbliżone efekty do modów elektronicznych. Wiele osób pyta też o te ładne, zdobione kwiatkami i różnego rodzaju wzorkami baterie, które przeważnie można kupić na straganach w centrach handlowych. Unikajmy tego typu zakupów, szczególnie jeśli nie pochodzą od renomowanego producenta i nie są objęte gwarancją (a zazwyczaj nie są).

Sumując – nie kupujmy podróbek. Jeśli zależy nam na naszym bezpieczeństwie to stawiajmy na te droższe, oryginalne marki, które zapewnią nam gwarancje w razie problemów. Dodatkowo zastanówmy się na czym nam zależy i jak dużo mamy zamiar wapować. Duże sprzęty często bywają niewygodne, ale są bardzo wytrzymałe.