elektroniczne papierosy Zakupy

Zakup idealnego e-papierosa


Masz zamiar kupić e-papierosa, ale nie wiesz od czego zacząć? Zapoznaj się z praktycznym poradnikiem dla początkujących użytkowników. Pokażemy Ci na co warto zwrócić uwagę i czym kierować się podczas wyboru tego urządzenia.

Każdy z nas jest inny, dlatego bardzo ważne jest dopasowanie właściwości papierosa do naszych indywidualnych potrzeb, przyzwyczajeń i stylu życia. Pozwoli to w pełni cieszyć się e-paleniem i maksymalnie wykorzystać potencjał wybranego modelu. Dzięki naszym wskazówkom można rozpocząć poszukiwania gotowego zestawu lub spróbować skompletować go samodzielnie, kupując pojedyncze akcesoria.

  • Gdzie szukać swojego e-papierosa?

W przypadku pierwszego pytania nikt nie powinien mieć żadnych trudności. Na myśl przychodzą od razu dwie odpowiedzi – Internet oraz sklepy stacjonarne. Przed zakupem warto też zapoznać się z różnymi stronami i blogami oferującymi recenzje sprzętu takimi jak np. strona http://www.e-papieros.edu.pl

Jakie są zalety i wady obu rozwiązań?

Internet

zalety: ogromny wybór produktów, niskie ceny, możliwość szybkiego porównania cen i produktów, wygoda

wady: brak możliwości przetestowania urządzenia, ryzyko trafienia na nieuczciwego sprzedawcę

miejsca występowania: sklepy internetowe, portale aukcyjne

Sklepy stacjonarne

zalety: możliwość przetestowania urządzenia, bezpośredni kontakt ze sprzedawcą

wady: ograniczona liczba modeli, często wyższe ceny niż w Internecie

miejsca występowania: centra handlowe, popularne sieci handlowe

Zarówno w przypadku sklepów internetowych, jak i stacjonarnych mamy najczęściej do czynienia z tym samym asortymentem. Oba rozwiązania mają swoje słabe i mocne strony, ale nie należy obawiać się zakupów w sieci. Warto unikać jedynie bardzo tanich modeli i „niemarkowych” e-papierosów na aukcjach internetowych. Dobrą taktyką może być również przetestowanie urządzenia w sklepie stacjonarnym, a następnie porównanie jego cen w Internecie.

Podsumowując:

Opłaca się: zakupy w Internecie, porównywanie cen, sprawdzone marki

Unikaj: tanich e-papierosów na aukcjach internetowych, używanych e-papierosów, podejrzanych sprzedawców

  • Ile zapłacić za e-papierosa?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od dostępnego budżetu oraz oczekiwań wobec poszukiwanego urządzenia.

Wszystkim początkującym polecamy rozpoczęcie przygody z e-paleniem od jakiegoś zestawu, składającego się minimum z 2 kompletnych e-papierosów, ładowarki oraz opcjonalnie liquidu. To najwygodniejszy sposób na poznanie możliwości oferowanych przez elektroniczne papierosy.

Na bardzo dobrej jakości zestaw tego rodzaju powinno wystarczyć nam od 180 do 220 złotych.

Nie warto szukać na siłę oszczędności, ponieważ zakup urządzenia bardzo szybko się zwraca.

  • Jaka bateria będzie dla mnie wystarczająca?

Podczas wyboru e-papierosa ogromne znaczenie ma rodzaj baterii. W przypadku akumulatorków warto zwrócić uwagę na następujące czynniki:

Pojemność baterii

Osoby wypalające około 20 lub więcej tradycyjnych papierosów, powinny wybrać baterię z pojemnością minimum 1000 mAh. Palących mniej usatysfakcjonuje bateria o pojemności około 650 mAh.

Rodzaj napięcia

Baterie ze zmiennym napięciem dają możliwość regulowania intensywności palenia. Dodatkowo można dopasować do nich większą liczbę „parowników” niż w przypadku baterii ze stałym napięciem. Tego typu zestawy przeznaczone są jednak dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

  • Jaki system grzewczy wybrać i dlaczego powinien być to clearomizer?

Najpopularniejszym i najlepszym obecnie systemem grzewczym stosowanym w e-papierosach jest clearomizer. Jest on bardzo prosty w obsłudze i daje możliwość stałego kontrolowania poziomu liquidu. Wszystkie czynności eksploatacyjne można przeprowadzić samemu i zajmują one zaledwie kilkadziesiąt sekund.

Dobry clearomizer powinien mieć możliwość wymiany grzałki. Czynność tę przeprowadza się co kilka tygodni i pozwala ona na zachowanie maksimum odczuć smakowych z e-palenia.

We współczesnych elektronicznych papierosach dwa najpopularniejsze rodzaje clearomizerów to:

Clearomizery górnogrzałkowe

Zespół grzewczy znajduje się w tym przypadku na górze clearomizera. Elementem charakterystycznym tej konstrukcji są długie sznurki wystające na zewnątrz grzałki. Clearomizer jest napełniany od góry po uprzednim odkręceniu ustnika. Dodatkowo istnieje możliwość wymiany samej grzałki.

zalety: dobra wydajność, wyrazisty smak, prosta obsługa

wady: trzeba odpowiednio przechylać e-papierosa przy niskim poziomie płynu (grzałka na górze), wycieki liquidu, czasami może występować nieprzyjemny posmak spalenizny

Clearomizery dolnogrzałkowe

Zespół grzewczy znajduje się na dole zbiornika z liquidem. Płyn jest stale podawany na grzałkę elektronicznego papierosa. Można samodzielnie wymieniać grzałki i uzupełniać zapas płynu. Szczególnie warte uwagi są e-papierosy wykorzystujące podwójną dolną grzałkę tzw. clearomizery BDC.

zalety: obfity dym, dobra wydajność, prosta obsługa, wyrazisty smak

wady: sporadyczne wycieki liquidu

  • Czy potrzebuję dodatków? Czego mogę potrzebować oprócz samego e-papierosa?

Niezbędne

Sam e-papieros to zbyt mało, by przejść w końcu do etapu palenia. Konieczny jest zakup liquidu (o ile nie znajdziemy go w kupionym zestawie). Więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu.

Warto zapamiętać, że 10ml liquidu odpowiada około 4-5 paczkom zwyczajnych papierosów.

Oprócz liquidu bardzo przydatne mogą okazać się zapasowe grzałki do wybranego modelu clearomizera. Ich wymiana jest konieczna co 3-5 tygodni.

Dodatki

Niezwykle przydatne mogą okazać się różnego rodzaju futerały, etui oraz zawieszki. Pomagają one zabezpieczyć e-papierosa przed uszkodzeniami lub nadać mu indywidualnego charakteru.