Zestawy

ZESTAW MILD X1


Pierwsze wrażenie 75%
Wygląd 75%
Zawartość zestawu 70%
Bateria 80%
Clearomizer 70%
Cena-Jakość 75%
Krótkie podsumowanie

Mały i zgrabny zestaw skierowany przede wszystkim do początkujących e-palaczy. Dobrze wygląda i jest prosty w obsłudze, ale niestandardowy gwint może przysporzyć trochę problemów.

Wynik 74%
Oceny czytelników
2 głosy
46

[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″ el_class=”tekst-prawa-ocena”][vc_column_text]

Mild to marka znana praktycznie wszystkim użytkownikom e-papierosów. Jest to firma, która działa na tym rynku właściwie od początku i rzadko zawodziła swoich zwolenników. Produkują liquidy i sprzęt i są bez wątpienia potentatami w tej branży. Ich towar można znaleźć na praktycznie każdym stoisku, a co drugi punkt jest związany z tą firmą. Jeśli chodzi o płyny, to wielu ludzi twierdzi, że nie są warte swojej ceny. Owszem bywają drogie, ale z drugiej strony rzadko spotykam się z tak intensywnymi smakami. Dobra, dziś mowa o sprzęcie, a nie o smaku liquidów.

Dziś na warsztat bierzemy zestaw Mild X1. Jest to mała i zgrabna bateria o pojemności 450 mAh oraz dołączony do tego podstawowy clearomizer Crystal 2. Oczywiście w zestawie znajduje się również ładowarka i jedna 10 mililitrowa butelka liquidu. Znam ten sprzęt właściwie od podszewki, ponieważ był to mój pierwszy elektroniczny papieros. Zdecydowanie największa wada tego typu sprzętu to fakt, że nie posiada on standardowego gwintu 510.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

W opisywanym modelu zastosowano gwint o rozmiarze 601, który jest dość mało popularny. Domyślam się, że jest to celowa zagrywka firmy, ponieważ w tym wypadku musimy kupować wszystkie parowniki i ładowarki tylko od nich.

Jest to dość niefajne zagranie w stosunku do swoich klientów, ale niestety nic na to nie poradzimy. Dodatkowo dostajemy gwarancję na baterię (aż 6 miesięcy) i na clearomizer (dwa miesiące) z wyjątkiem systemu grzewczego, ponieważ jest to element, który zużywa się w bardzo szybkim tempie.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”0″ images=”1001″ onclick=”link_image” custom_links_target=”_self” img_size=”345×345″][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

W przypadku tego modelu dużo dobrego można powiedzieć na temat jakości baterii. Służyła mi ona przez około 9 miesięcy wapowania – właściwie non stop. Dopiero po tym czasie zaczęły się pierwsze problemy z żywotnością, ale to jednak naturalny objaw – typowy po tak długim czasie użytkowania. Było to zwykłe zużycie akumulatora, a nie jakaś wada elektroniki lub przycisku. Jeśli chodzi o wygląd to bateria jest ładnie wykończona . Szlaczki narysowane na matowej farbie – wyglądają niezwykle estetycznie. Akumulatorek nie posiada niestety stabilizatora napięcia, ale za to informuje nas o stanie naładowania odpowiednim kolorem przycisku.

Do zestawu dołączony jest klasyczny clearomizer z wymienną grzałką – model Crystal 2. Nigdy nie miałem problemu z wymianą knota w grzałce podczas samodzielnego nakręcania i nigdy nie sprawiał mi problemów w stylu przecieków. Mówiąc krótko, jest to bardzo dobry zestaw do nauki dla początkujących. Ostatnim dużym plusem jest dostępność części zamiennych na rynku, ponieważ grzałki dostaniemy właściwie wszędzie.

[/vc_column_text][vc_tour interval=”0″][vc_tab title=”Największe zalety” tab_id=”1411425144-1-17e5ff-bf39″][vc_column_text]

– prosta obsługa

– solidna bateria

[/vc_column_text][/vc_tab][vc_tab title=”Największe wady” tab_id=”1411425144-2-26e5ff-bf39″][vc_column_text]

– niestandardowy gwint

– średnia wydajność

[/vc_column_text][/vc_tab][/vc_tour][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Reasumując, plusem tego zestawu niewątpliwie jest fakt, że części zamienne dostępne są wszędzie od ręki a jego obsługa jest bardzo prosta. Sprzęt jest mały i wygodny, a w dodatku wygląda bardzo elegancko i ma stosunkowo niską cenę (cały zestaw kosztuję 99 złotych), łatwo. Niestety sporym minusem są zupełnie inne gwinty niż w pozostałych podstawowych elektronicznych papierosach i chyba nic innego nie przychodzi i na myśl.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]