Wiedza & Porady

10 wskazówek, dzięki którym e-papieros posłuży ci znacznie dłużej


Zakup najdroższego, nawet najlepszego sprzętu i markowych liquidów nie zastąpi kilku podstawowych czynności, które przekładają się na długą i bezawaryjną obsługę każdego e-papierosa. Pisaliśmy już wcześniej w TYM artykule jak należy podchodzić do e-palenia, by satysfakcja z niego była maksymalnie wysoka. Dziś rozwijamy temat i prezentujemy jeszcze więcej niezbędnych informacji dla każdego e-palacza.

Co ważne, stosowanie się do opisanych wskazówek nie powinno przysporzyć większych problemów nawet początkującym i zajmuje bardzo mało czasu, a z pewnością pozytywnie odbije się na kondycji sprzętu i znajdzie odzwierciedlenie w jeszcze większej przyjemności z elektronicznego palenia.

1. Przechowuj e-papierosa w bezpiecznym miejscu

papieros elektroniczny

Podstawa utrzymania elektronicznego papierosa w dobrym stanie, o której zapomina większość użytkowników. Urządzenie powinno być przechowywane z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Należy je również chronić przed intensywnym działaniem promieni słonecznych. Starsze typy e-papierosów z grzałkami sznurkowymi powinny być przechowywane w pozycji pionowej. Trzymanie ich do góry nogami lub na boku może prowadzić do wycieków liquidu.

2. Przenoś e-papierosa w etui lub na smyczy

e-papieros

Niestety e-papierosy nie są niezniszczalne i odporne na prawa grawitacji. Podobnie jak w przypadku nowoczesnego sprzętu elektronicznego ich żywot najczęściej kończą upadki z ekstremalnych wysokości, różnego rodzaju złamania i pęknięcia, pogryzienia przez zwierzęta lub eksperymenty przeprowadzane przez dzieci lub znajomych. Większości z tych zdarzeń można uniknąć chowając nasz sprzęt w specjalnym, zabezpieczającym etui lub zawieszając go na szyi.

3. Unikaj pełnego rozładowania baterii

ładowanie e-papierosa

Wbrew zapewnieniom wielu producentów nie warto dopuszczać do zbyt częstego, całkowitego rozładowania baterii z naszego e-papierosa. Utrzymywanie stałego i wysokiego poziomu energii wydłuży życie naszego akumulatorka i zapewni odpowiednią intensywność e-palenia. Przed każdą dłuższą podróżą upewnij się, że bateria jest pełna.

4. Wyczyść gwint baterii

e-papieros

Brudny gwint baterii może negatywnie wpływać na jej wydajność i zmniejszać intensywność twojego palenia. Wystarczy co jakiś czas delikatnie przetrzeć go za pomocą kawałka materiału lub wacika.

5. Wyczyść ustnik

ustnik

W ustniku gromadzi się wiele zanieczyszczeń, które mogą przyczyniać się do zmniejszania przepływu powietrza. Najłatwiej można usunąć je wyjmując ustnik i płucząc go w ciepłej wodzie.

6. Myj regularnie clearomizer

clearomizer

Odpowiednia i regularna konserwacja clearomizera pozwoli utrzymać jego wysoką wydajność i znacznie wydłuży jego żywotność. Wystarczy odkręcić clearomizer od baterii, zdemontować ustnik, a następnie dokładnie umyć go ciepłą wodą. Po całej operacji pamiętaj o dokładnym osuszeniu wszystkich elementów przed ich ponownym użyciem.

7. Wymieniaj grzałki

grzałka

Regularna wymiana grzałek to podstawa utrzymania odpowiedniego smaku i mocy palenia. Są one elementem, który zużywa się z każdym kolejnym zaciągnięciem. Staraj się je zmieniać nie rzadziej niż raz na miesiąc oraz zawsze wtedy, gdy podczas e-palenia poczujesz smak spalenizny lub usłyszysz bulgotanie.

8. Nie dokręcaj zbyt mocno clearomizera

e-papieros

Dokręcaj clearomizer do baterii z wyczuciem i nie staraj się nigdy łączyć żadnych elementów na siłę. Użycie zbyt wielkiej mocy lub większa liczba obrotów może zakończyć się nieodwracalnym uszkodzeniem gwintów.

9. Nie pozwól na zbyt niski poziom liquidu

liquid

W przypadku nowoczesnych clearomzierów dolnogrzałkowych nie można dopuszczać do zbyt niskiego poziomu liqudu. Grozi to spaleniem grzałek lub uszkodzeniem clearomziera. Zwróć uwagę na to, aby poziom płynu był zawsze wyższy od dolnych otworów w grzałce.

10. Przechowuj liquid z dala od słońca

e-papierosy

Zaleca się przechowywanie liquidów chłodnych i suchych miejscach.