Vape-Wiadomości

FDA zakaże sprzedaży papierosów z mentolem?


Zazwyczaj vaper prawdopodobnie nie będzie zbytnio przejmował się ograniczeniami dotyczącymi tradycyjnych, palnych papierosów. Jednak nowy ruch rozpatrywany przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków zakazujący sprzedaży papierosów mentolowych może stać się przyczyną wystąpienia niepokojów wśród vaperów.

Według New York Timesa wprowadzenie takiego ograniczenia rozważa amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków.

 

a green pack cigarette box. photo taken in Malaysia

 

Jeśli pomysł minie etapy formowania, może minąć kilka lat, zanim zacznie obowiązywać, częściowo po prostu ze względu na logistykę środka, który musi przejść przez błędny proces przechodzenia od idei do sfinalizowanej regulacji, ale także dlatego, że taki krok jakim jest pozbycie się całkowicie mentolu z palnych papierosów nieuchronnie napotkałby ogromny opór prawie całego przemysłu tytoniowego, który dysponuje środkami finansowymi i lobbingowymi. Te nie są jeszcze dostępne dla przemysłu vaping. Każdy duży tradycyjny papieros oferuje opcję z mentolem, a niektóre marki, takie jak Kool i Newport, są całkowicie oparte na aromacie mentolowym. Opór przeciwko zakazowi FDA na tego rodzaju aromaty byłby druzgocący – być może nawet nie do pokonania w praktyce – nawet dla potężnej federalnej agencji.

Nawet jeśli zakończy się sukcesem, popyt na ten produkt najprawdopodobniej przerośnie zdolność agencji do zapobiegania jej dostępności jako kontrabandy, jak miało to miejsce w przypadku alkoholu pod aktem Volstead Act z 1920 r. Do 1933 r., lub tak jak w przypadku marihuany podczas „wojny z narkotykami”.

Jest historycznie udowodnionym faktem natury ludzkiej, że ludzie będą mieli to, czego chcą, a żadne przepisy, żadna skrajność egzekwowania, nie pozwolą temu zapobiec – czyli pod nieobecność mniej szkodliwej alternatywy, która zaspokaja to samo pragnienie. Należy mieć nadzieję, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków, podejmując taką decyzję polityczną, utrzyma również dostępność e-liquidów o smaku mentolu, które będzie można umieścić w e-papierosach.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o