Vape-Wiadomości

Altria w trakcie rozmów z producentem marihuany


Investopedia informuje, że Grupa Altria prowadzi rozmowy z Cronos Group dotyczące potencjalnej inwestycji. Dyskusje wciąż trwają i są na początkowych etapach. W tej chwili nie została jeszcze zawarta umowa, która zobowiązywałaby obie strony do określonych działań.

Wiadomości dotyczące potencjalnej współpracy obu firm podniosły akcje Cronos Group o 14%. W poniedziałek akcje Cronos Group zanotowały spadek na poziomie zaledwie 6%.

Akcje Altria Group wzrosły w poniedziałek o 1,64%.

Cronos Group jest kanadyjskim producentem marihuany, operującym czterema treściami pod różnymi markami, takimi jak Peach Naturals, OGBC i Whistler Medical Marijuana Company (WMMC).

 

 

Altria, spółka dominująca Philip Morris USA i inne marki, ostatnio pojawiła się na pierwszych stronach gazet w kontekście trwania dyskusji na temat zakupu pakietu udziałów w JUUL.

Wydaje się, że Altria chce zdywersyfikować swój biznes, ponieważ posiada pragnie osiągnąć swoje cele przedając konopie indyjskie. Decyzja dużej firmy tytoniowej zmieni światową produkcję konopi indyjskich bez względu na to, jaka ona będzie. Może to otworzyć drzwi dla innych głównych graczy na inwestycje w tej branży i jeszcze bardziej udowodnić, że przemysł konopi indyjskich jest samodzielnym sektorem. Mogłoby to także sygnalizować milczenie dużego koncernu tytoniowego w sprawie rozprowadzania konopi indyjskich.

Coca Cola, największa na świecie firma sprzedająca napoje gazowane, niedawno stwierdziła, że „uważnie obserwuje wzrost nie-psychoaktywnej CBD” jako składnika napojów wellness. Gigant odmówił jednak komentarza na ten temat.

To nie jest pierwsza wiadomość o wprowadzeniu konopi indyjskich do tytoniu. Pod koniec czerwca Imperial Brands dokonała nieujawnionej inwestycji w Oxford Cannabinoid Technologies.

Stały spadek dużego „palenia tytoniu” spowodował, że ich zapasy pozostały w tyle. W ciągu ostatnich dwudziestu lat liczba osób palących spadała. Inwestowanie w konopie może pozwolić firmom tytoniowym na zmianę modeli biznesowych i dostosowanie się do nowych trendów konsumenckich.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o