Vape-Wiadomości

Altria zaprzestaje sprzedaży niektórych produktów w oczekiwaniu na wytyczne FDA


Altria oświadczyła, że zaprzestanie sprzedaży niektórych produktów MarkTen do czasu wyjaśnienia i pojawienia się wskazówek ze strony amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków, lub dopóki „kwestia młodzieży nie zostanie rozwiązana”.

Zawieszone w sprzedaży lub tymczasowo niedostępne do kupienia produkty obejmują system oparty na podzie MarkTen Elite, system oparty na podzie MarkTen Apex i wszystkie odmiany smakowe w systemach papierosów MarkTen i Green Smoke innych niż tytoń, mentol i smaki mięty.

Interwencja Altrii pojawia się w trakcie kontroli FDA nad nielegalnym użyciem produktów nikotynowych przez nieletnich, choć wydaje się, że agencja koncentruje się na używaniu przez młodzież produktów do wapowania, z wyłączeniem młodzieży, która pali tradycyjne papierosy lub doustne produkty tytoniowe, będące równie uzależniające, jeśli nie bardziej. Warto jednak zaznaczyć, że są one o około 95% bardziej szkodliwie niż alternatywa elektroniczna. Badania wykazały, że chociaż eksperymenty z młodymi produktami do wapowania są coraz częstsze, to jednak stosowanie bardziej szkodliwych produktów tytoniowych wśród młodzieży zmniejszyło się. Pamiętaj, że niektóre produkty do wapowania są wolne od nikotyny; nawet te, które ją zawierają, są mniej szkodliwe niż produkty do spalania, które zawierają nie tylko nikotynę, ale także znacznie wyższe poziomy substancji toksycznych i rakotwórczych.

 

 

Chociaż ten ruch ze strony Altria jest interesujący, nie może zaskoczyć niektórych czytelników. Posunięcie to jest czysto pragmatyczne. Lepiej jest wycofać ze sprzedaży wszystkie smakowe produkty, zanim FDA zarządzi regulacyjny młotek na Altrię (i inne firmy) za ich sprzedaż. Zamiast ryzykować, że młot zmiażdży całkowicie linię produktów MarkTen. JUUL Labs wskazało, że może rozważać wycofanie podobnych produktów.

Chociaż okazuje się, że nietytoniowe smaki są ważnym składnikiem potencjału produktów do wapowania, aby pomóc dorosłym palaczom przejść do vapingu i trzymać się go, FDA i grupy promujące zdrowie utrzymują, że także przyciągają młodzież do tego rodzaju produktów. Bardziej skuteczną taktyką niż wyeliminowanie różnorodnych smaków jest jednak niedawna sugestia FDA, że może ona ograniczać miejsce zakupu produktów do wapowania. Dzięki temu produkty te będzie można nabyć, ograniczając sprzedaż detaliczną do dedykowanych sklepów vape, w których komisarz Scott Gottlieb wskazał, że pracownicy mogą wykonywać znacznie skuteczniejszą pracę polegającą na niesprzedawaniu produktów do wapowania nieletnim klientom.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o