Vape-Wiadomości

AMA Files Amicus w poparciu AAP przeciwko FDA


AMA Wire informuje, że American Medical Association (AMA) złożyło raport, w którym wyraża poparcie powoda w AAP przeciwko FDA. Sprawa postawiona została przed sądem federalnym, w którym American Association of Pediatrics wniosła pozew przeciwko United States Food & Drug Administration w związku z tym, że ten ostatni stosuje dyskrecję w zakresie popierania przeglądu przepisów dotyczących produktów do wapowania do 2022 roku, przygotowując jednocześnie niezbędne ramy do egzekwowania tego typu spraw zgodnego z zasadą sprawiedliwości, która opiera się na potwierdzonych naukowo badaniach.

Natomiast Amerykańskie Stowarzyszenie Pediatryczne, wraz z podmiotami takimi jak AMA i inne, nalega, aby FDA zaczęło stosować takie egzekwowanie przepisów, zanim będzie w pełni przygotowane do tego. „To niezgodne z prawem, nierozsądne i wyniszczające dla zdrowia publicznego, aby FDA odłożyła dalej swoje obowiązki związane z nadzorem”, znajdziemy w przedstawionym raporcie.

To stwierdzenie wskazuje z dużą jasnością, że dewastacja zdrowia publicznego poprzez usunięcie mniej szkodliwej alternatywy dla palnych papierosów z rynku jest w rzeczywistości priorytetem, do którego dążą. W skrócie zostało ujęte to w następujący sposób:

„FDA nie postępuje ani zgodnie z prawem, ani racjonalne, aby zrezygnować z ustawowych obowiązków przez tyle lat. Same konsekwencje dla zdrowia publicznego wyjaśniają dlaczego to takie ważne”.

W rzeczywistości nie. „Same konsekwencje dla zdrowia publicznego” nie sprawdzają, ilu nieletnich waperów było palaczami tradycyjnych papierosów lub jest nimi nadal. Nie bada też wpływu różnicy w spożyciu nikotyny na zdrowie poprzez stosowanie vaping w porównaniu do konsumpcji nikotyny przez palenie wśród nastolatków i innych grup wiekowych. Nie wystarczy powiedzieć, że po prostu „więcej nastolatków pije” bez zbadania, jaki dokładnie odsetek młodzieży spożywa alkohol. Palenie może być spowodowane przejściem jednego nałogu w drugi, w tym wypadku spożywania alkoholu zamienionego na dostarczanie sobie nikotyny.

Doprowadzając do sytuacji, w której FDA pozwoli na dokonanie poprawek w przepisach lub, jeszcze lepiej, aktywnie pomagając FDA w dokonywaniu tych zmian, AAP, AMA i inni nalegają, aby instytucja odeszła od zbędnej emocjonalności i skupiła się na faktach potwierdzonych naukowo.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o