Wiedza & Porady

American Cancer Society broni vape’u


Amerykańska organizacja American Cancer Society, zajmująca się problemem nowotworów, zachęca ludzi do sięgania po e-papierosa jako zdrowszą alternatywę dla palenia. Jako dowód nieszkodliwości vape’u, ACS sporządziło długą listę produktów, z którymi na co dzień stykają się miliony Amerykanów, rozpoczynając od tych najbardziej szkodliwych. E-papieros ulokował się na jednym z najniższych miejsc.

Zdrowsza alternatywa dla używek

Oceniając rakotwórczy wpływ konwencjonalnych leków na receptę, alkoholu, tytoniu i e-papierosów na organizm, ACS zauważyło, że te ostatnie najmniej szkodzą zdrowiu. Zwłaszcza w zestawieniu z papierosem tradycyjnym, zawierającym w sobie około 70 różnych karcynogenów i aż 7000 niepotrzebnych dodatków o różnych stopniach toksyczności i powodowania uzależnień.

 

 

Jak szacuje ACS, tradycyjny papieros stoi za blisko półtora milionami zgonów na całym świecie oraz 30% zgonów z powodu nowotworów w Stanach. Jest to zarazem powód dla organizacji, by zacząć działać na rzecz zachęcenia ludzi do przejścia na vape. Jednocześnie atakuje ona grupy antyvapingowe, wliczając w to autorów opisywanego przez nas niedawno propagandowego portalu The Truth, posądzając je, słusznie zresztą, o sianie paniki i rozpowszechnianie kłamstw. W końcu nietrudno jest pokręcić głową, czytając bzdury pokroju tego, że jeden pod JUUL jest równy dwudziestu papierosom tradycyjnym.

Najstraszniejsze jest w tym wszystkim to, że nie chodzi tu o zdrowie, a interesy – papierosy tradycyjne to coś, na czym rząd amerykański się bogaci. W końcu kogo tam obchodzi to, że obywatele będą potem chorować na raka? ACS jednak problem ten przeraża. Jak twierdzi organizacja, już teraz dysponujemy wystarczającą liczbą dowodów na to, że e-papieros jest korzystny dla zdrowia, lecz mało który polityk chce tego słuchać, nawet, jeśli jest tego świadomy. Szkoda tylko, że sięgają oni po jeden z najgorszych argumentów, jakim jest zapewnienie, że po większej ilości przeprowadzonych badań politycy wreszcie zrozumieją, że vape potrafi wyjść na zdrowie. Tego typu argumentacji używa po prostu zbyt wielu zwolenników vape’u, zaś brakuje jej generalnej siły przebicia, ponieważ przekształca ona zapewnienie w przypuszczenie. Badania zostały już przeprowadzone. Teraz trzeba tylko umiejętnie przedstawić ujawnione przez nie konkrety.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o