Vape-Wiadomości

Anglia podtrzymuje stanowisko w sprawie vape’u


The Guardian donosi, że Public Health England utrzymuje swoje stanowisko w sprawie vape’u, mówiące o tym, że wapowanie jest o 95% mniej szkodliwe niż palenie. Brytyjska organizacja wypuściła krótki film, który przedstawia dowody potwierdzające prawdziwość tego stwierdzenia.

Rząd Wielkiej Brytanii próbuje oczyścić opinię jaką cieszy się vaping. Negatywne komentarze pojawiające się w mediach sprawiły, że nie cieszy się on przychylnością użytkowników.

PHE mówi, że ryzyko związane z vapingiem jest niewielkie w porównaniu z paleniem. Niektóre z opublikowanych badań koncentrują się na ryzyku jakie mogą ponieść waperzy bez porównywania szkód z tymi, jakie odnoszą osoby palące papierosy. Na przykład badanie laboratoryjne przeprowadzone na Uniwersytecie Birmingham w sierpniu potwierdziło, że vaping może uszkodzić komórki w płucach. Chociaż autorzy stwierdzili, że nie wierzą, że e-papierosy są bardziej szkodliwe niż zwykłe papierosy, sugerowali, że przez 20 czy 30 lat używania może wystąpić negatywny efekt i wezwali do tego, by zachować sceptycyzm co do bezpieczeństwa stosowania vapingu.

 

 

Dockrell powiedział, że wszyscy naukowcy badający tę dziedzinę chcą przyczynić się do poprawy zdrowia wśród ludzi. „Lubimy myśleć o naszych naukowcach, że są oderwani od tych rzeczy, ale w rzeczywistości ci, którzy są zaangażowani w tę dziedzinę poświęcają się swoim badaniom” – powiedział.

Badania nad ryzykiem związanym z chemikaliami w e-papierosach są szeroko komentowane w mediach. Niektórzy wprowadzali w błąd, a inni podawali sprzeczne informacje – powiedział Dockrell. „Ludzie nie wiedzą, komu wierzyć i wierzą w to, co im najbardziej odpowiada” – powiedział. Palacz, któremu trudno jest rzucić palenie, może nie chcieć wierzyć, że e-papierosy są znacznie mniej szkodliwe.

„Musimy uspokoić palaczy zapewniając, że przejście na e-papierosy jest znacznie mniej szkodliwe niż palenie. Ta demonstracja podkreśla szkody spowodowane przez każdego papierosa i pomaga ludziom zobaczyć, że vaping może stanowić tylko częściowe ryzyko”.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o