Bazy I Aromaty

Aromat Atmos Lab Orange


Klarowność 10%
Zapach 88%
Smak 86%
Intensywność 100%
Cena 51%
Jakość 87%
Krótkie podsumowanie

Doskonała jakość i niezwykle intensywny smak usatysfakcjonują każdego miłośnika owocowych smaków.

Wynik 70%
Oceny czytelników
6 głosy
88

Ostatnio było u nas trochę tekstów o sprzęcie do wapowania. Pisaliśmy o zwykłych bateriach dostępnych na wysepkach, trochę o modach, a nawet wspominaliśmy o boxach. Recenzowaliśmy również liquidy, ale mimo wszystko osoby, które samemu mieszają swoje płyny mogły poczuć się trochę pominięte. Nadrabiamy więc tę stratę i chcemy wam przedstawić aromat doskonale znanej firmy Atmos Lab o smaku pomarańczy. Wszyscy mieszacze znają ceny aromatów, a te zaprezentowane w tym artykule zaliczymy raczej do tych droższych. W dalszym ciągu jednak opłaca się to bardziej niż kupowanie gotowych liquidów. Podstawowe pytanie brzmi jak jest z jakością?

Gdzie się podziała klarowność?

Prezentowana firma zapewnia ogromny wybór smaków, zaczynając od klasycznych tytoniówek i dobrze znanych owocówek, kończąc na takich wynalazkach jak smaki herbatników, pianki i chleba bananowego. Dziś chcemy przedstawić wam aromat o smaku pomarańczy. Wszyscy, którzy sami mieszają swoje liquidy, a lubią owocowe smaki na pewno zauważyli to, że ciężko jest znaleźć odpowiedni aromat, który w połączeniu z bazą jest klarowny i nie rozwarstwia się. Większość ludzi widząc takie czynniki boi się wapować swój płyn i wtedy albo wyrzuca cały aromat, albo próbuje go sprzedać innym. Czy jednak próbowaliście się chociaż raz zastanowić dlaczego akurat pomarańcza rzadko wychodzi klarowna i nawet przy kupowaniu aromatów cenionej firmy Atmos Lab, są zazwyczaj one mętne? Dzieje się tak za sprawą naturalnych składników użytych podczas produkcji aromatu. Nie jest on po prostu w stanie wystarczająco połączyć się z bazą i rozpuścić. Nieważne ile będzie leżakował, gotowy liquid zostawia dużo nagaru, ale jest bardzo smaczny.

 Smak i zapach

orange

Jak więc prezentuje się smak i zapach? Według mnie są wyśmienite! Zapach aromatu jest bardzo intensywny i przypomina świeżą skórkę pomarańczy Po dodaniu go do bazy trochę się tłumi i bardziej przypomina plastry rozpuszczalnej gumy do żucia, które zazwyczaj oferowane są w aptekach (na pewno każdy wie o co chodzi). Smak jest bardzo podobny do zapachu – jest dość słodki, ale świeży i można go długo wapować bez efektu znudzenia. Aromat jest bardzo rzadki, więc trzeba uważać podczas przechylania buteleczki, ponieważ bardzo łatwo jest przesadzić i lepiej ją trzymać cały czas pod dość ostrym kątem.

Jak wygląda sprawa mocy aromatu? Jest bardzo intensywny i naprawdę polecał bym używanie około 5-10 kropel na 10 ml bazy. Jeśli przesadzimy to smak będzie bardzo drażniący przez swoją intensywność i można poczuć jakiś dziwny metaliczny posmak. W tym przypadku lepiej jest dać zbyt mało niż za dużo. Ogólnie sam nie żałuje zakupu i polecam go każdemu kto lubi świeże owocowe smaki.