Bazy I Aromaty

Aromat TPA – nużący cynamon


Smak 80%
Cena 85%
Chmura 85%
Moc 80%
Dostępność 80%
Krótkie podsumowanie

Przyjemny aromat, nadający się głównie do mieszanek. Nie polecam do wapowania solo.

Wynik 82%
Oceny czytelników
0 głosy
0

Prezentowałem wam kiedyś zestawienia różnych przepisów. Były to głównie mikstury deserowe, zawierające jednak wiele domieszek aromatów tytoniowych i owocowych. Znajdziecie je min. w tym miejscu. W większości z nich pojawiał się cynamonowy aromat firmy, którą każdy z was dobrze kojarzy, czyli TPA.

Jakiś czas temu postanowiłem w końcu spróbować tego wynalazku bez żadnych innych domieszek. Po otworzeniu butelki zaskoczył mnie wyjątkowo intensywny aromat cynamonu, przypominający dość popularne płatki do mleka o tym samym smaku. Muszę przyznać, że jak byłem dzieckiem to nie byłem ich fanem, właściwie to ich naprawdę nie lubiłem. Wygląda jednak na to, że uraz chyba minął bo woń wydawała się bardzo przyjemna. Może czas też wrócić do płatków?

Intensywne znużenie

Skoro sam zapach okazał się tak intensywny, postanowiłem nie przesadzać z wielkością stężenia i w pierwszej kolejności przygotowałem coś około 5 procent stężenia aromatu w stosunku do bazy. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę.

pobrane (2)Nie spieszyło mi się z wyciąganiem płynu, więc przeleżał on około dwóch tygodni w szafce i dopiero po tym czasie odważyłem się na pierwszą degustację. Jeśli chodzi o chmurę i moc to w tym przypadku wszystko zależy od bazy, której użyjemy. Samego aromatu jest dość mało i ma on w tym kontekście raczej mało do powiedzenia.

Smak na szczęście nie okazał się być bardzo nachalny. Wapowanie było przyjemne, ale trudno mi sobie wyobrazić, by ktoś mógł korzystać z tego typu płynu na co dzień. Aromat jest dość nużący i już po kilku minutach e-palenia, każde zaciągnięcie potęguje tylko ten efekt. To klasyczna, słodka deserówka, pasująca do mieszania, a nie bezpośredniego wapowania. Na pewno znajdzie się dla tego aromatu miejsce w mojej szafce, ale tylko i wyłącznie jako dodatek do innych produktów.