Zasilania (MOD)

ARROW Box 100W


[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Dzisiaj na stół oględzin trafia jeden z ciekawszych rynkowych wynalazków – box 100W w dość rozsądnej cenie. Niby nie jest to produkt markowy, ale jednak swoją klasę posiada. Warto?

Na początku wspomnę tylko o dostępności – jeśli będziecie chcieli wyposażyć się w takiego boxa to mam dla was dość smutne wieści: Arrow 100W jest trudno dostępny i nie znajdziecie go w większości sklepów. Obecnie żaden z polskich sklepów internetowo-stacjonarnych z e-papierosami nie dysponuje Arrowem na magazynie. Mimo wszystko jednak warto się uzbroić w cierpliwość i zamówić paczuszkę z Chin lub dokładnie przeszukać wszystkie polskie sklepy.[/vc_column_text][vc_column_text]

Wygląd

Arrow z wyglądu przypomina Sigeleia 100W – jest jednak pomiędzy nimi kilka istotnych różnic. Pierwsza jaka rzuca się w oczy to forma. Sigelei 100W ma zaokrąglone rogi, natomiast Arrow jest zapartym prostopadłościanem. Różnią się też materiałem wykonania obudowy, ale tutaj (o dziwo!) przyznałbym punkt dla Arrowa – materiał z którego jest wykonany jak dla mnie prezentuje się dużo lepiej. Ponadto, rysuje się mniej, co przekłada się na lepszy wygląd po dłuższym czasie.

Panel przedni Arrowa posiada ekran i przyciski regulacji/power, natomiast tylni zawiera otwory wentylacyjne dla akumulatorów i charakterystyczne strzałki od których zaczerpnął swoją nazwę. Na niezdejmowalnym panelu obudowy znajduje się logo, natomiast na klapce wysuwanej na magnesach znajduje się strzałka wskazująca kierunek zamykania, oraz napis “ARROW 100W”. Te dwie strzałki. Mam co do nich mieszane uczucia, nie wiem czy psują wygląd czy dodają mu uroku.Powiedziałbym, że pomimo niskiej ceny, dostajemy dość solidnie zbudowany i przyzwoicie wyglądający kawał boxa. Tak trzymać bracia z Chin, w tym wypadku Made In China to powód do dumy.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Wygląd & Użytkowanie

Arrow 100W do dyspozycji daje nam :

 • Zmienne napięcie – 7W-100W z możliwością modyfikacji wartości co 0.1 watta
 • Ekran (OLED) pokazuje poziom baterii (Niestety, tutaj jest też i minus – pokazuje go jako obrazek a nie w procentach), napięcie wyjściowe oraz rezystancję parownika przykręconego do głowicy.
 • Oled przyciemni się, jeśli nie będzie używany przez 15 sekund. Mod przejdzie w tryb Stand By, jeżeli nie będzie użytkowany przez minutę.
 • Mod startuje od 0,2 Ohm, poniżej tego wyświetli komunikat “Check Atomizer”. Maksymalna rezystancja to 3,3 Ohm.
 • Blokada 5-Klik
 • Zakres napięcia minimum – maksimum = 1,1-13V
 • Zabezpieczenie przed nadmiernym poborem prądu (powyżej 25A)
 • Zabezpieczenie przeciwko spięciom
 • Zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem akumulatorów
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem (Temperatura pracy do 65’C)
 • Ładowanie przez port Micro-USB

Ponadto, mod oferuje nam także klapkę z magnesami, pod którą schowamy dwa akumulatory 18650 – standard. Tak jak w większości modów tego typu, pin plusowy jest pływający – tj. dopasowuje się do atomizera. Cena boxa w tej konfiguracji z uwzględnieniem dostawy z chin to około 230 zł przy obecnym kursie dolara amerykańskiego – cena wręcz nieziemska jak za taki kawał sprzętu. Jego możliwości techniczne są naprawdę dobre, jest porównywalny z takimi sławami jak właśnie wspomniany wcześniej Sigelei 100W. Ceną za to przebija Sigiego, co może pomóc mu bardzo w objęciu sporej części rynku.

Jeżeli chodzi o użytkowanie – tutaj wręcz szkoda strzępić języka, boxa użytkuje się naprawdę świetnie. Jest tylko jeden minus, minus bolesny. W trakcie ładowania boxa przez port Micro-USB z Arrowa nie można wapować. Niestety, a straszna szkoda – gdyby nie ten pozornie drobny minus, produkt byłby praktycznie aniołem bez skazy i prawdopodobnie podbiłby rynek wypierając Sigeleia z jego odwiecznego tronu.

[/vc_column_text][vc_column_text]

Podsumowanie

Podsumowując – biorąc pod uwagę cenę, tego boxa można brać w ciemno. Jest tani, a przy swojej cenie zachowuje bardzo przyzwoitą jakość wykonania, wyśmienite osiągi i wygodę użytkowania. Klapka na magnesach? Pewnie, chętnie. Regulacja mocy co 0,1W? Świetne. Design i wykończenie boxa? Pełna kultura, wszystko zrobione naprawdę ładnie.

W skali od 0 do 10, ten box otrzymuje ode mnie mocne 8. Gdyby nie brak możliwości wapowania w trakcie ładowania i te strzałki o wątpliwym przeznaczeniu, Arrow ustrzeliłby u mnie dziesiątkę – a to już naprawdę coś.

Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą mieć zapas mocy, ale nie chcą wykładać na niego fortuny. Arrow jest skrojony wprost na taką potrzebę.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Wygląd 85%
Jakość wykonania 95%
Osiągi 100%
Cena-jakość 90%
Krótkie podsumowanie

Gdyby nie jeden drobny minus, ten box zdobyłby szczyt. Szkoda, ale z drugiej strony nie ma czym się smucić bo i tak jest naprawdę wybitny.

Wynik 90%
Oceny czytelników
9 głosy
60