Parowniki (MOD)

Aspire Triton 2 – Kontynuacja Sukcesu


[vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

W tym artykule zerkniemy na mojego osobistego faworyta w dziedzinie tanków – mowa o Aspire Tritonie 2. Zapraszam!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=”” parallax=”” parallax_image=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

Wygląd

Aspire Triton 2 zdecydowanie różni się od Tritona 1 – zrezygnowano z “klosza”, który otaczał Pyrex w poprzednim modelu. Zmieniono wygląd bazy… Poza tym, poczyniono bardzo ważny i niezwykle przydatny upgrade, który wyeliminował jeden z głównych grzechów jedynki – Airflow przy ustniku, przez który lubił sobie “popluć”.

Poza tym, zmieniono również typ łączenia Top Capa z resztą atomizera – teraz jest on wkręcany, co zupełnie wyeliminowało wycieki.

rBVaHVYfcauAF3E5AAL6k2Qbh40345

Pozostał charakterystyczny “Radiator” przy łączeniu Drip Topa z Top Capem – przydatny wynalazek również obecny w “jedynce”, zdecydowanie poprawiał komfort wapowania i dawał miejsce chwytu do zdjęcia top capa.

Nowością w tym modelu jest wymienny Pyrex – w zestawie otrzymujemy jedną sztukę na zmianę. Krok w dobrą stronę – w Tritonie 1 zbitego pyrexu nie dało się wymienić, trzeba było zmieniać całą tuleję, co było dość nieekonomiczne.

Cloud/Smak

Parowniki oparte na tym Coil Design – mówię tu o Atlantisie 2 i Tritonie – od zawsze cechowały się dość przyzwoitym cloudem i w miarę dobrze oddawały smak. Moim zdaniem zupełnie nie ma się do czego przyczepić  – zwłaszcza, że w Tritonie 2 fabrycznym zespołem grzewczym jest znany i lubiany Clapton Coil od Aspire, którego dostajemy w komplecie.

Smak oddaje czysto, grzałki trzymają dość sporo czasu, ogólnie to praktycznie zero narzekań.

Wady

triton-2-clapton-sub-ohm-tankUżytkuję tego Tritona już trochę czasu i jak dotąd nic wrednego nie rzuciło mi się w oczy. Wszystko chodzi jak należy – brak zastrzeżeń. Części przyjemnie spasowane, przelot jak najbardziej w porządku…

Myślę, że Aspire nauczyło się już na swoich błędach jak powinno się robić Tanki, po tym modelu zdecydowanie to widać.

Podsumowanie

Triton 2 to godna kontynuacja Tritona 1 od Aspire. Zdecydowanie ma swój urok – przebija Subtanka pod każdym możliwym względem, dlatego moim zdaniem jest stuprocentowo wart polecenia.

Jego cena waha się od 140-150 PLN, ale w mojej opini warto wydać taką sumę, bo ten sprzęcik wyrobi spokojnie na mocy do 70W – idealne połączenie dla boxów jak Aspire Pegasus, Evic VTC Mini czy też Sigelei 75W, albo i nawet Smok Xpro M65, z którego na 36W już wyciągniemy spory i smaczny buch.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]