Bazy I Aromaty

Atmos lab – Tiramisu


Jakość 76%
Cena 72%
Smak 80%
Krótkie podsumowanie

Nie mogę się oszukiwać i mówić, że nie lubię tej firmy, bo ten aromat naprawdę im się udał. Solidna pozycja i naprawdę solidny smak.

Wynik 76%
Oceny czytelników
1 głosy
100

Sami pewnie wiecie, że jestem dość sceptycznie nastawiony do aromatów firmy Atmos Lab. Uważam, że jest to przerost formy nad treścią, a za tę cenę można dostać o wiele lepsze produkty. Jednak z drugiej strony ich produkty mają kilka istotnych zalet i nie jestem w stanie temu zaprzeczyć, choćbym bardzo chciał.

Przede wszystkim aromaty Atmos są bardzo mocno skondensowane i w przypadku niektórych wystarczy jedynie 2-procentowe stężenie, żeby smak był doskonale wyczuwalny. Dziś przedstawię wam produkt, który naprawdę mnie urzekł i do dzisiaj nie znalazłem lepszej alternatywy – mowa o Tiramisu.

Zapach, wygląd i dostępność

Za 10-mililitrowy aromat trzeba zapłacić około 30 złotych, lecz zapewniam, że nie będą to źle wydane pieniądze. Po otwarciu butelki wyraźnie czuć zapach tiramisu. Szczerze przyznam, że przez chwilę obawiałem się, że będzie on mdły i sztuczny, jednak okazało się, że jeśli dobierzemy odpowiednie proporcje to wszystko będzie OK. Aromaty sprzedawane są w szklanych butelkach i łatwo znajdziecie je w większości sklepów dla waperów.

Smak, chmura, moc

Zawsze zaczynam mieszanie od 10-procentowego stężenia aromatu w płynie, jednak tym razem nie odważyłem się tego robić i postanowiłem zacząć delikatniej – mniej więcej od 5.

Mimo wszystko obawiałem się, że i tak to będzie za dużo, a ja będę zmuszony rozcieńczać i czekać kolejny tydzień. Na szczęście okazało się, że wszystko jest w porządku i po tygodniu leżakowania płyn był idealny.

tiramisuPodczas wapowania czułem się jakbym naprawdę trafił do cukierni i pochłaniał ten słodki deser, a nie degustował w domowym zaciszu liquid ze swojego sprzętu. Dzięki temu, że aromatu nie jest dużo w płynie – nie musimy się martwić o małą chmurkę, a jeśli mamy bazę 50/50 to na pewno nasza mgiełka będzie gęsta i duża.

Moc również była satysfakcjonująca, a sam aromat nie drapie w gardło i wapowanie jest potrójnie przyjemne. W tym wypadku nie mogę się oszukiwać i mówić, że nie lubię tej firmy, bo ten aromat naprawdę im się udał.