Vape-Wiadomości

Australia zgadza się na badanie ryzyka dla zdrowia, które występuje podczas wapowania


  • Ministerstwo Zdrowia Australii zgodziło się na przeprowadzenie niezależnych badań, które pomogą ocenić zagrożeni dla zdrowia związane z używaniem e-papierosów.
  • Ministerstwo Zdrowia utworzy niezależne badanie w celu zbadania, jaki wpływ na zdrowie mają e-papierosy.
  • Płyny nikotynowe są obecnie nielegalne w Australii; są klasyfikowane jako trucizna.

Wygląda na to, że Australia złagodniała nieco w swojej postawie wobec e-papierosów. W zeszłym tygodniu Greg Hunt, który jest australijskim ministrem zdrowia, powiedział, że powstanie niezależne śledztwo dotyczące szkodliwości e-papierosów. Badanie będzie obowiązkowe, by ocenić, jakie skutki zdrowotne pociąga za sobą wapowanie.

 

 

Obecnie istnieje zakaz napełniania nikotyną urządzeń do wapowania mimo, że te są legalne. Wynika to z tego, że Australia zaklasyfikowała ciekłą nikotynę jako truciznę.

Decyzja o podjęciu dochodzenia w sprawie wpływu e-papierosów z nikotyną została podjęta po długich poszukiwaniach członków parlamentu Partii Liberalnej w celu zniesienia istniejącego zakazu. Niedawno poseł do Nowej Południowej Walii, który jest również członkiem Partii Liberalnej, wywołał dyskusję argumentującą, że w rządzie jest teraz więcej wsparcia, aby legalne były e-papierosy nikotynowe. Deputowany Nowej Południowej Walii, Trent Zimmerman, przewodniczył dochodzeniu w parlamencie, które miało na celu zbadanie użycia papierosów elektronicznych.

Raport Trenta Zimmermana na temat dochodzenia w sprawie używania elektronicznych papierosów

Po przeprowadzeniu dochodzenia przez komitet Zimmerman poszedł dalej, aby przedstawić raport, w którym większość członków komisji ds. Zdrowia odrzuciła swoje stanowisko.

 

 

To było rzadkie zjawisko. Argumentował, że istnieje potrzeba korzystania z produktów e-nikotynowych jako produktów konsumenckich.

„Podczas tego dochodzenia przedstawiono Komitetowi jaskrawo sprzeczne poglądy i szanuję tych członków Komitetu, którzy sformułowali własne zdanie. Nie zgadzam się jednak zdecydowanie z wnioskami większości moich kolegów” – napisał Zimmerman.

Wszystkie te odczucia zostały wyrażone po całorocznym śledztwie Stałego Komitetu ds. Zdrowia, Wiekowej Opieki i Sportu, który przedstawił kilka zaleceń:

  • Jednym z zaleceń było zwrócenie uwagi na to, że istnieje potrzeba zezwolenia na sprzedaż, kupowanie i posiadanie e-papierosów. Legalizacja wspomnianych działań musiała jednak być zgodna z ograniczeniami wprowadzonymi przez UE, które obejmują zakaz sprzedaży e-papierosów osobom poniżej 18 lat, ograniczenia dotyczące marketingu i reklamy, ograniczania koncentracji nikotyny oraz bezpieczeństwo stosowania środków.
  • Pojawiło się również zalecenie, które skłoniło rząd do ustanowienia ram instytucjonalnych, które kontrolowałyby import, kontrolę jakości i marketing produktów e-papierosów.

Podczas dochodzenia zebrano opinie od różnych zainteresowanych stron, w tym od firm tytoniowych i lekarzy. Większość dowodów wskazuje, że e-papierosy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy pod względem wpływu, jaki wywierają na zdrowie użytkownika. Mimo to pojawiły się obawy o długofalowe skutki używania e-papierosów. Poważnym zmartwieniem stało się to, że nie będą one używane tylko przez kilka lat, które są zalecane do stosowania tych urządzeń. Jest to z związane z tym, że na ten moment nie istnieje wiele danych statystycznych, na podstawie których można by wyciągnąć jednoznaczne wnioski naukowe na temat wpływu e-papierosów na zdrowie ludzkie.

Wracając do tej kwestii, Zimmerman wreszcie zdołał przejąć kontrolę nad resortem zdrowia, aby ponownie przeanalizować obowiązujące przepisy dotyczące e-papierosów. Dzięki niezależnemu dochodzeniu, które powstanie w ministerstwie, debata na temat e-papierosów stanie się dobrym krokiem, który poinformuje rząd australijski o dalszych działaniach w tej sprawie.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o