Vape-Wiadomości

Australijscy badacze odrzucają pieniądze z Foundation For A Smoke-Free World


Kilku australijskich badaczy zobowiązało się odmówić pieniędzy z Foundation For A Smoke-Free World (FSFW).

Fundacja otrzymuje corocznie fundusze w wysokości 80 milionów dolarów od Philip Morris, International, co stanowi punkt sprzeciwu dla australijskich badaczy.

Profesor David Thomas z Menzies School of Health Research powiedział:

„Mówi się, że to fundamenty pod świat bez palenia, ale podejście fundacji do zakończenia spożywania wyrobów tytoniowych skupia się niemal wyłącznie na promowaniu alternatywnych produktów, takich jak e-papierosy. Nie ma wyraźnego zobowiązania do zmniejszenia sprzedaży wypalanych papierosów”.

Jeśli ten zarzut wydaje się trudny do zobrazowania, to dlatego, że wielu nadal nie jest w stanie lub nie chce dokonać rozróżnienia między produktami nikotynowymi, które się spala, a zatem podczas tego procesu wytwarza się dym, a tymi, które go nie wytwarzają.

To, co to oświadczenie może pozostawić wielu czytelnikom, to wrażenie, że byty, które okazują się wrogie alternatywom redukcji szkód tytoniowych, takie jak produkty snusowe i vaping, w rzeczywistości nie sprzeciwiają się szkodliwości palenia tytoniu. Przeciwnie, staje się coraz bardziej jasne, że podmioty te skupiają się na tym, by czerpać przyjemność z przyjmowania nikotyny, niezależnie od poziomu ryzyka wynikającego z konkretnej metody dostawy wybranej przez użytkownika.

Jest słowo opisujące stanowisko, które sprzeciwia się przyjemności, a jednocześnie maskuje jej sprzeciw w moralizowaniu. To słowo nie jest filantropią. To słowo to purytanizm.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o