Vape-Wiadomości

Badanie wykazuje, że młodzi dorośli waperzy nie sięgają po wyroby tytoniowe


Brinkwire informuje, że młodzi vaperzy nie chcą korzystać z tradycyjnych wyrobów tytoniowych.

Nowe badanie z Georgetown University Medical Center uspokaja, mówiąc, że nie ma powodów do paniki z powodu całych rzeszy młodych, sięgających po e-papierosy.

Wyniki tego badania sugerują, że gdyby coraz więcej młodych osób miało zamiar przenieść się z e-papierosów do zwykłych papierosów, miałoby to miejsce w 2014 roku, który został nazwany „Punktem krytycznym”. Dowody wskazują na to, że odsetek palących wśród młodych ludzi spada jeszcze szybciej niż dotychczas.

W 2013 roku papierosy były prawie trzykrotnie bardziej popularne wśród uczniów szkół ponadpodstawowych niż vape. Do 2015 roku statystyka została całkowicie odwrócona, ponieważ 2,39 miliona młodych dorosłych przestało palić, a zaledwie 1,37 miliona wypaliło tradycyjne papierosy w zeszłym roku.

Do 2016 roku 1,7 miliona dorosłych Amerykanów przyznało się do regularnego korzystania z produktów do wapowania w miesiącu poprzedzającym badanie.

 

 

Najważniejsze jest to, że papierosy tracą popularność w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza wśród młodych dorosłych. Tradycyjne papierosy zaczęto odrzucać w 2013 roku, kiedy wapowanie stało się bardziej popularne u tej grupy osób.

„Gdyby vaping był tak szeroko akceptowany, to z pewnością znacząco popchnąłby jeszcze więcej młodych Amerykanów do zrezygnowania z korzystania z tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Już teraz zauważyliśmy, że palenie tytoniu występuje rzadziej mimo, że gwałtowny spadek korzystania z tradycyjnych wyrobów tytoniowych na ten moment spowalnia” – tak twierdzą naukowcy.

„Podczas interpretacji naszych ustaleń należy zachować ostrożność. Należy jednak zaznaczyć, że przynoszą one spójny obraz przyspieszonej redukcji częstości palenia wśród osób młodych i młodych dorosłych, ponieważ vaping stał się bardziej rozpowszechniony” – dodają naukowcy.

„Jeśli naszym głównym zmartwieniem są trendy demograficzne dotyczące palenia wśród młodzieży i młodych osób dorosłych, które uważamy za odpowiednie, to vaping nie okazało się poważnym powodem do niepokoju. Może on odgrywać ważną rolę w ostatnich gwałtownych spadkach palenia wśród młodych dorosłych”.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o