Zasilania (MOD)

Bagua Klon – Mechaniczne Body 18650


Cena 35%
Jakość 35%
Wykonanie 30%
Wytrzymałość 27%
Dostępność 55%
Wygląd 66%
Krótkie podsumowanie

Tani klon znanego i dobrego mechanicznego body. Niestety, ale nie jest warty swojej ceny - znajdziemy wiele lepszych produktów za te pieniądze.

Wynik 41%
Oceny czytelników
0 głosy
0

Zawsze gdy przeglądamy oferty oryginalnych modów mechanicznych to jesteśmy zdziwieni ich cenami. Są one zazwyczaj bardzo wysokie – nawet wtedy, gdy mod jest zwykłą kilkuczęściową rurką z metalu i nie wyróżnia się właściwie niczym innym.

Dlatego jest coraz większe zapotrzebowanie na podróbki tego typu produktów, które zazwyczaj są wykonane w bardzo staranny sposób i nie odbiegają wcale tak mocno od oryginału, jak może się nam wydawać. Duże firmy są oburzone taką sytuacją, ponieważ tracą przez to wielu klientów i skoro coś jest wykonane tak samo i z tego samego materiału, lecz ma dużo niższą cenę to producenci zmuszeni są obniżyć ceny swoich produktów.

Co z jakością?

Jest to duża rurka, która posiada gwint 510 i przycisk na dolnej części. Jest wiele różnych wersji tego moda, a zaczynają się nawet od najmniejszych rozmiarów i akumulatorów 14500.

Są również mniejsze wersje, dostosowane pod zasilanie o rozmiarze 18350. Te natomiast różnią się tym, że posiadają specjalny pierścień w górnej części Body, służący do regulacji dopływu powietrza do parownika. Jest to ciekawy zabieg, ale bardzo mało wygodny, ponieważ pierścień często się zacina, lub gwint jest nierówno wyżłobiony.

Lepiej sprawdza się w tym wypadku wersja na duże akumulatory, która posiada specjalne kanaliki wykonujące to zadanie. Ciekawostką jest również to, że jest kilka wariantów klona – tak samo jak oryginału. Różnią się one grafiką wygrawerowaną na metalowej tulejce. Firmy produkujące podróbki tego moda oferują również kilka wersji materiału z jakiego zostały wykonane i możliwość wyboru wersji teleskopowej.

Właściwości

papieros elektronicznyZasilanie leży w ręce dość dobrze ze względu na swoje duże gabaryty. Niestety kompletnie nie nadaje się do noszenia go w kieszeni i raczej powinno służyć jako domowy elektroniczny papieros. Samo Body jest stosunkowo lekkie, niestety tylko do momentu aż umieścimy w nim duże i pojemne akumulatory 18650.

Pierścień służący do blokady przycisku często się zacina przez złe wyżłobienie gwintu i jest to bardzo uciążliwe, ponieważ zdarzyło mi się raz walczyć z zasilaniem kilkadziesiąt minut, aż mogłem go w końcu odstawić na swoje miejsce.

e-papierosW miejscu grafik wyżłobione są rowki do których została nalana farba. Niestety w szybkim tempie wyciera się i zostają po niej jedynie brzydkie ślady. Gwint na parownik i rowki służące do dostarczania powietrza są bez zarzutu, tak samo jak sam przycisk.

Ogólnie często podczas rozkładania moda, możemy mieć wrażenie, że rozpadnie się on zaraz w naszych rękach. Szczególnych spadków napięcia nie zanotowałem, ale na pewno bym go nie kupił. W cenie stu złotych można naprawdę znaleźć lepsze produkty.