Zasilania (EGO)

Bateria Aspire CF SUBΩ 2000mAh


Wykonanie 86%
Właściwości 80%
Obsługa 88%
Krótkie podsumowanie

Poręczna i banalnie prosta w codziennej eksploatacji.

Wynik 84%
Oceny czytelników
4 głosy
70

Ostatnio po raz kolejny dostałem zadanie od znajomego, polegające na złożeniu e-papierosa. Budżet był dosyć szczupły, ale kolega jak to najczęściej w takich przypadkach bywa, wymarzył sobie ciekawy i łatwy w obsłudze sprzęt. Najlepiej taki, który będzie się jeszcze sam zalewał liquidem. Najłatwiejszym do spełnienia kryterium było w tym przypadku to, że miała to być jakaś rurka.

Oczywiście w pierwszej kolejności pomyślałem o Vamo, jednak koledze ten model nie przypadł zbytnio do gustu. Powiedział, że nie chce obsługiwać nic takiego „dziwnego”. No to od razu odpadł też Evic, który i tak pewnie przekroczyłby srogo ten niedorzeczny rozsądny budżet. Wybór padł zatem na baterię Aspire.

Bateria Aspire CF Sub-Ohm jest dedykowana do niskooporowych atomizerów od 0,3 do około 1 ohma. Każdy inny opór poza powyższym zakresem może zdaniem producenta spowodować uszkodzenie akumulatora lub jego nieprawidłowe działanie. Pin + jest ruchomy i automatycznie ustawia się do zamocowanego parownika

Wygląd zewnętrzny

Aspire bateria

Rurka jest naprawdę porządnie wykonana, masywna i nie ma żadnego zwężenia przy atomizerze, dzięki czemu świetnie pasuje do Tanków. Powstaje też wtedy przy okazji całkiem niezły zestaw do samoobrony. Pseudo karbonowe wykończenia nazwane włóknem węglowym wyglądają moim zdaniem trochę tandetnie, ale o gustach się nie dyskutuje, więc pominę ten temat.

Sytuację ratuje solidna głowica oraz nietypowy, duży kwadratowy przycisk. Ratuję na chwilę ponieważ… nie znajdziemy tutaj żadnego wyświetlacza…

Dane techniczne:

Długość całkowita: 114 mm
Średnica: 22 mm
Pojemność: 2000mAh
Napięcie: 4,2V (40A)
Obsługiwana oporność: 0,3 – 1,0 ohm
Rodzaj: manualna
Gwint: eGo/510
Czas odcięcia: ~11 sekund

Działanie i specyfikacje techniczne

test

Bateria i kod potwierdzający jej autentyczność

Bateria jest poręczna i banalnie prosta w codziennej eksploatacji. W zasadzie do jej obsługi potrzebna jest tylko ładowarka USB, ponieważ wewnątrz obudowy znajdziemy zamontowany na stałe akumulator 2000mAh.

W tym miejscu warto też wspomnieć, że Aspire oferuje również “wersję MOD” tego sprzętu, w którym można zamontować akumulator 18650. Wersja ta wygląda niemal identyczne jak ta opisywana dzisiaj. Jedyną różnicą w wyglądzie jest to, że mod jest trochę grubszy na dole.

Aspire CF wyposażono we wszystkie najważniejsze systemy bezpieczeństwa – przeciwzwarciowe, przeciw nadmiernemu rozładowaniu oraz naładowaniu (sama przerywa ładowanie) oraz przeciw zwarciu w atomizerze. Dodatkowo przycisk sygnalizuje nam stan naładowania baterii: 4.2V-3.5V świeci na niebiesko, poniżej 3.5V świeci na pomarańczowo. Czas pełnego ładowania to ponad 5 godzin.

Podsumowanie

Plusy

  • Solidne wykonanie
  • Dowód autentyczności na każdym produkcie
  • Prosta obsługa
  • Dostępność w wielu sklepach
  • Bezpieczeństwo

Wady

  • Brak wyświetlacza
  • Nie zauważyłem niczego istotnego podczas pracy, ale w razie potrzeby będę aktualizował