Bazy I Aromaty

Bazy nikotynowe do liquidów


Do samodzielnego przygotowywania liquidów można używać różnego rodzaju baz nikotynowych. Mogą się one różnić składem, mocą oraz właściwościami, które przełożą się później na odczucia z wapowania i wygodę użytkowania naszego e-papierosa.

Najpopularniejsze rodzaje baz do liquidów to:

Baza PG (Eco baza)

Baza nikotynowa, której głównym składnikiem jest glikol propylenowy (propylene glycol). Bazy tego typu dostępne są w mocach: 6mg, 12mg, 18mg, 24mg, 36mg. Glikol propylenowy wbrew wielu mitom jest bezpieczny dla zdrowia i znajduje zastosowanie w medycynie, artykułach spożywczych oraz kosmetykach.

Bazy oparte na PG charakteryzują się dobrym oddawaniem smaku, niską lepkością i szybkim spływaniem ze zbiornika na grzałkę. Warto jednak pamiętać, że dają mniej obfitą i gęstą chmurę niż bazy VG.

Baza VG (Bio baza)

Produkty tego typu bazują głównie na glicerynie roślinnej pozyskiwanej z tłuszczy roślinnych. (vegetable glycerin). Na rynku znajdziemy bazy VG o mocach: 0mg, 6mg, 12mg, 18mg, 24mg, 36mg. W bazach VG znajdziemy również wodę odgrywającą ważną rolę w powstrzymywaniu powstawania akroleiny.

Bazy tego typu umożliwiają wytworzenie większej chmury, ale ich mankamentem jest duża gęstość i utrudniony transport ze zbiornika na grzałkę.

Baza VPG (Power Smoke) lub VPG 70/30

VPG to płyn bazowy powstający ze zmieszania bazy VG i PG. Baza VPG (Power Smoke/Plus) to proporcje 50/50, pozwalające uzyskać przede wszystkim obfitą chmurę. Baza VPG w proporcjach 70/30 charakteryzuje się dobrym oddawaniem smaków deserowych i owocowych oraz zapewnia dobry przepływ liquidu na grzałkę. Oba rodzaje baz są dostępne w następujących wariantach mocy: 0mg, 6mg, 12mg, 18mg, 24mg, 36mg

Bazy DNB (Dirty Neutral Base), VBT, BTU

Produkty będące płynami bazowymi zawierającymi dodatki w postaci substancji aromatyzujących. Produkty tego typu przeznaczone są głównie do tworzenia smaków tytoniowych, a w składzie znajdziemy około 43% glikolu i 49% gliceryny oraz aromat i wodę. Dostępne warianty mocy to: 0mg, 6mg, 12mg, 18mg, 24mg, 36mg

Baza 2DF (Fresh Base)

Baza będąca mieszanką glikolu, gliceryny, wody oraz miętowych dodatków smakowych. Produkt przeznaczony do tworzenia mieszanek miętowych, który występuje w następujących wariantach mocy: 0mg, 6mg, 12mg, 18mg, 24mg