Z E-Fajką na Luzie

British American Tobacco kupuje eSmoking World


Wczoraj pojawiły się pierwsze oficjalne komunikaty o nabyciu przez British American Tobacco 100% udziałów CHIC Group, będącej właścicielem najpopularniejszych w Polsce marek elektronicznych papierosów i liquidów takich jak: Mild, Volish, Cottien, Provog, Dr. Jack oraz LiQueen. Umowa ma być jeszcze sprawdzona przez Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów.

CHIC Group to również właściciel marki oraz sieci sprzedaży eSmoking World, która posiada obecnie ponad 800 punktów w całej Polsce. Dodatkowo grupa jest właścicielem fabryki płynów do e-papierosów eSmoking Liquids oraz centrum badawczego eSmoking Institute.

Przedstawiciele brytyjskiego koncernu tytoniowego zapowiadają większe zaangażowanie w rozwój produktów nikotynowych nowej generacji i działania na najważniejszych rynkach w Europie.

BAT powstało na początku XX wieku, a obecnie działa na ponad 200 rynkach i zatrudnia więcej niż 55 tysięcy osób. Najpopularniejsze marki papierosów oferowane przez te przedsiębiorstwo to min. Lucky Strike, Pall Mall czy Kent.

Źródło: Oficjalny komunikat prasowy grupy CHIC