Vape-Wiadomości

CDC donosi, że obecnie ilość palaczy jest rekordowo niska


Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) donosi, że liczba osób palących wśród dorosłych w USA osiągnęła rekordowo niski poziom.

Według organizacji wskaźniki palenia wśród dorosłych w USA znajdują się obecnie na najniższym poziomie, od kiedy CDC zaczęło śledzić dane w 1965 roku. Tylko 14% dorosłych w Stanach Zjednoczonych w roku 2017 regularnie paliło papierosy. Dla porównania powiemy, że w 1965 roku aż 42% społeczeństwa regularnie paliła papierosy. CDC w dużej mierze przypisuje ten spadek większej świadomości dotyczącej negatywnych skutków palenia papierosów. Wiele kampanii antynikotynowych podkreślało, że nie tylko tradycyjne papierosy, ale także ich alternatywa jaką są produkty do wapowania, szkodzą zdrowiu. Mimo to takie rozwiązania uważa się za znacznie korzystniejsze dla zdrowia. Dzięki ich stosowaniu wielu palaczy zrezygnowało z palenia tradycyjnych papierosów (mówimy tutaj o milionach osób). CDC informuje, że około 47 milionów dorosłych w USA nadal pali tradycyjne papierosy.

 

 

Shalini Reddy z Winchester Medical Center skomentował:

„Już w chwili, w której myślisz o tym, by rzucić palenie, pojawia się wiele korzyści. W ciągu kilku godzin od niepalenia jednego papierosa zaczyna się samodzielna naprawa komórek organizmu, która prowadzi do poprawy stanu zdrowia całego organizmu”.

Pomimo spadku użycia palnych wyrobów tytoniowych, Centra Kontroli i prewencji Chorób kontynuuje zachęcianie do korzystania z produktów do wapowania, które jak udowodniono, są mniej szkodliwe niż tradycyjne wyroby tytoniowe. Nalega się jednak, by całkowicie zrezygnować z palenia papierosów ze względu na zgubny wpływ nikotyny na organizm każdej osoby, która pali papierosy. CDC z pewnością posiada dane niezbędne do stwierdzenia, że redukcja szkód osiągnęła w ciągu pięciu lat to, czego podejście oparte na abstynencji nie osiągnęło od dziesięcioleci.

Ciekawskim możemy powiedzieć, że CDC przyznało już wcześniej rolę vapingu w spadku korzystania z tradycyjnych wyrobów tytoniowych tylko po to, aby nadal redukować szkody, które te wywołują.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o