Vape-Wiadomości

Chiński pasażer zatrzymany na pięć dni za wapowanie na pokładzie samolotu


South China Morning Post informuje, że pasażer został złapany na pokładzie samolotu Air China pomiędzy Hangzhou i Changchun City w chińskiej prowincji Jilin 29 września 2018 roku. Kwestionował brak krajowych przepisów dotyczących wapowania w tym kraju.

Chociaż w Chinach obowiązują lokalne przepisy dotyczące stosowania produktów do wapowania, obecnie nie istnieją żadne ogólnokrajowe przepisy dotyczące tej technologii. Chińskie władze pracują obecnie pilnie nad rozwiązaniem tego problemu.

Według Rose Zheng, dyrektora Światowej Organizacji Zdrowia i Centrum Współpracy z Koncernami Tytoniowymi oraz Ekonomią na Uniwersytecie Międzynarodowego Biznesu i Ekonomii w Pekinie:

„Istnieje wiele doniesień o tym, że palacze papierosów elektronicznych są częstymi gośćmi w restauracjach i miejscach publicznych. Na ten moment nie ma regulacji tego zachowania. Teraz pojawiają się eksperci i apele ze strony opinii publicznej, że ograniczenia dotyczące wapowania powinny być zawarte w prawodawstwie dotyczącym dymu tytoniowego. To trend, ale samorządy miejskie muszą wprowadzić pewne zmiany do przepisów”.

Urzędnicy w Pekinie zajęli się sprawą. Jakakolwiek reakcja ze strony reżimu komunistycznego jest tylko kwestią czasu.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o