Vape-Wiadomości

Chirurg ogólny, który ma praktyczne podejście do vaping


Amerykański lekarz chirurg, dr. Jerome Adams, podjął bezprecedensowy krok na drodze do stworzenia lokalnej polityki w odpowiedzi na nieletni vaping.

Dzień po opublikowaniu ustaleń Narodowego Instytutu ds. Narkomanii, które pokazują, że prawie 21% uczniów ostatnich klas w szkołach średnich twierdzi, że próbowali produktów nikotynowych w ciągu ostatnich 30 dni oznacza wzrost o 11% w stosunku do tej samej odpowiedzi w 2017 roku. Odkrycie to spowodowało, że prokurator generalny zwolnił doradcę wzywającego lokalne władze sądowe do zwiększenia obciążeń prawnych dorosłych waperów, którzy nie mieli nic wspólnego z używaniem wyrobów tytoniowych przez nieletnich.

Według dr. Josha Sharfsteina, byłego sekretarza stanu zdrowia stanu Maryland, który jest obecnie profesorem zdrowia publicznego i prodziekanem na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa:

„Nie ma bardziej wiarygodnego i wpływowego głosu na temat nikotyny i tytoniu niż ten, który ma amerykański chirurg ogólny. Dzisiejsze doradztwo jest sygnałem dla narodu, że e-papierosy prowadzą miliony młodych ludzi do uzależnienia od nikotyny i stwarzają realne ryzyko wyrządzenia sobie szkody”.

 

 

Jest to z pewnością jedna z perspektyw na niepełne wykorzystanie produktów nikotynowych. Inny punkt widzenia bierze pod uwagę fakt, że nastolatkowie używają nielegalnie produktów zawierających nikotynę przez dziesięciolecia przed pojawieniem się produktów do wapowania i że nie jest zaskakującym, że korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Zauważono przecież, że wapowanie jest mniej szkodliwe niż palenie tradycyjnych papierosów, co sprawia, że przynosi mniej szkód niż miało to miejsce w przeszłości.

Jeff Stier, adwokat vaping i starszy członek w organizacji Taxpayer’s Protection Alliance powiedział:

„Skupianie się wyłącznie na vapingu wśród młodzieży jest prawdziwą stratą czasu. Istnieje ogromna luka w wiedzy społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z używaniem nikotyny w zakresie jej dostarczania. Obawiam się, że ten poradnik tylko poszerzy tę lukę, a nie poinformuje dorosłych palaczy o znaczącej różnicy ryzyka między papierosami a niepalącymi alternatywami nikotynowymi, które mogą pomóc im rzucić palenie”.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o