Dla Zaawansowanych (W&P)

Clapton Coil – tylko dla zaawansowanych?


grzałkaPokazaliśmy wam już w jaki sposób najlepiej rozpocząć przygodę z elektronicznymi papierosami oraz jak można samodzielnie kręcić systemy grzewcze. W naszych poprzednich tekstach znajdziecie praktycznie wszystko na temat klasycznych grzałek, MESH, micro coil, a nawet przeczytacie o zakręconej grzałce Twisted Coil, potocznie nazywanej skrętką. Dzisiaj przyszedł czas na kolejną porcję nowości dla trochę bardziej zaawansowanych e-palaczy, czyli Clapton Coil.

Co to jest?

Jest to bardzo ciekawa i coraz popularniejsza grzałka, którą wykonuje się z dwóch drutów oporowych o różnej grubości i oporności (grubszy drut owijamy tym cieńszym). Na forach internetowych dotyczących e-palenia można znaleźć coraz większą ilość zwolenników tej metody, co obrazuje nam jak cały rynek idzie do przodu. Jeszcze nie tak dawno, tego typu rozwiązania nikomu się nawet nie śniły, a łączenia drutów oporowych były odradzane.

grzałka clapton coilCo jest potrzebne do przygotowania Clapton Coil?

– Wkrętarka

– Dwa różne druty oporowe (w naszym przypadku 0,4mm i 0,2mm)

– Coś bardzo ostrego do obcięcia nadmiaru (ja korzystam z dużego obcinacza do paznokci)

– Coś do nakręcenia grzałki (ja używam gwoździa)

– Coś do naciągania bazowego drutu (w moim przypadku jest to imadło)

No to zaczynamy działać!e-papieros grzałka

1. Skoro zebraliśmy już wszystkie potrzebne nam elementy, możemy zabrać się do pracy. Na początku umieszczamy w górnej części nasz drut bazowy, a jego drugi koniec w imadle, tak żeby był naciągnięty jak struna gitarowa.

2. Cieńszy drut montujemy we wkrętarce (w rowku) i trzymamy go mocno w palcach. Następnie włączamy wkrętarkę starając się, żeby działała wolno i z równą prędkością. Po kilku minutach możemy już wyciągnąć naszego Claptona z naciągu i zacząć dalszą część zabawy.

3. Ucinamy pogięte i niedokręcone końce oraz wymierzamy wystarczający kawałek, który będzie służył do kręcenia grzałki. Teraz wystarczy zrobić wszystko tak jak w przypadku micro coila. Będzie jednak o wiele łatwiej, ponieważ drut bazowy jest dużo sztywniejszy – polecam zrobić około 5 zwojów.

4. Podczas owijania drutu bazowego pamiętajmy o precyzji i starajmy się stale kontrolować sytuację za pomocą lupy lub czegoś powiększającego obraz. Nawet drobne niedociągnięcia mogą nam przysporzyć później sporo problemów.