elektroniczny papieros Podstawy (W&P)

Co zrobić, by e-papieros służył jak najdłużej?


Długość życia każdego e-papierosa zależy w największej mierze od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest jakość wykonania konkretnego modelu, a drugim to jak będzie obchodził się z nim jego właściciel. Kwestię wyboru elektronicznego papierosa poruszamy w tym artykule. W niniejszym tekście zamierzamy skupić się wyłącznie na rzeczach, które pomogą nam zadbać o nasz sprzęt, a tym samym uniknąć nerwów oraz niepotrzebnych kosztów.

Przygotowanie teoretyczne

Zanim w ogóle zaczniesz wyszukiwać w google, pytać znajomych, dzwonić i pisać do sprzedawcy jak odblokować odblokujesz e-papierosa, naprawdę warto zapoznać się z jego instrukcją. Producenci w większości przypadków dołączają ją dlatego, że mają taki obowiązek może Ci się ona naprawdę do czegoś przydać. Znajdziesz tam podstawowe informacje dotyczące włączania e-papierosa, jego napełniania, ładowania, czyszczenia oraz użytkowania. Jakby nie patrzeć to naprawdę dobry start i szansa na zbudowanie głębszej relacji ze swoim urządzeniem. W dobrych instrukcjach znajdziesz opis wszystkich podstawowych czynności, a nawet grafiki ilustrujące ich prawidłowe wykonanie.

A co jeśli instrukcja się zgubiła lub nie było jej w środku? Żaden problem – odwiedzamy stronę internetową producenta/sprzedawcy lub wysyłamy do niego wiadomość z prośbą o jej wysłanie.

Zdobycie wiedzy teoretycznej i ściśle technicznej może się jednak okazać niewystarczające, by nasz nabytek przetrwał nieco dłużej niż udzielona na niego gwarancja. W tym momencie pozostaje nam zdać się na doświadczenia innych e-palaczy i unikać popełnianych przez nich błędów. Czym zatem powinniśmy się kierować w codziennym e-paleniu?

RADA nr 1: E-papieros to nie zabawka

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś kupić coś, co było dla innych nowością i wzbudzało nieskrywaną ciekawość pośród znajomych. Z pewnością wiele osób z twojego otoczenia, nawet tych niepalących będzie chciało wypróbować jak działa e-papieros. Będą go próbowali odblokować, rozkręcić, nalać samemu liquidu, zaciągnąć się. Niestety, ale musisz być asertywny i grzecznie odmawiać większości z nich. W innym przypadku, nawet przeczytana instrukcja na wiele się nie zda i zaczniesz zastanawiać się czy uszkodzenia można podciągnąć pod naprawę w ramach gwarancji.

RADA nr 2: Nie ma rzeczy niezniszczalnych

Pomimo stosunkowo wytrzymałej konstrukcji większości e-papierosów zawsze znajdzie się jakiś mniej lub bardziej spektakularny sposób na ich zniszczenie. Upadki z wysokości, zmiażdżenia, pobyt w rękach twojego dziecka, stłuczenia i złamania to najpopularniejsze wypadki, które spotykają np. telefony. Podobnie wygląda to w przypadku e-papierosów, a najlepszym i najprostszym sposobem ich uniknięcia jest odpowiednia ochrona. Wystarczy proste etui lub zawieszka. Noszenie papierosa elektronicznego w kieszeni to nie najlepszy pomysł.

RADA nr 3: Zapomnij o eksperymentach

Wydaje Ci się, że masz doskonały sposób na usprawnienie swojego elektronicznego papierosa? To najlepszy sposób na utratę gwarancji oraz nieodwracalne uszkodzenie kupionego sprzętu. Przeprowadzanie samodzielnych przeróbek i modyfikacji z pewnością skróci życie większości popularnych modeli papierosów. No i jeszcze jedno, e-papieros jest przeznaczony wyłącznie do uzupełnienia go liquidem – niezależnie od tego co wyczytasz na forach internetowych.

RADA nr 4: Podejdź do e-papierosa jak do samochodu

Niezależnie od tego co usłyszałeś, poszczególne elementy e-papierosa nie są wieczne. By utrzymać samochód w dobrej kondycji musisz regularnie wymieniać olej, filtry , myć go oraz dolewać benzynę. Podobnie wygląda to w przypadku e-papierosa, choć oczywiście jest o wiele taniej i bardziej bezpiecznie. Musisz pamiętać o ładowaniu baterii, wymianie grzałek oraz czyszczeniu. W innym wypadku musisz przygotować się na dziwny posmak lub problemy z urządzeniem.