Vape-Wiadomości

Conway, Massachusetts, przyjmuje rozporządzenie Tobacco 21


Podobno, Conway, Massachusetts jest gotów przeskoczyć stan przyjęcia ustawy Tobacco 21 o pełne siedem miesięcy.

Po jednogłośnym głosowaniu nad przyjęciem rozporządzenia tytoniowego w maju, posunięcie Rady Zdrowia Conwaya nie jest dalekosiężne, ponieważ w mieście jest tylko jeden detalista tytoniu, czyli Baker’s Country Store przy 101 River Street. Właścicielka, Helen Baker, nie zauważyła żadnej zmiany w sprzedaży w wyniku zarządzenia, co oznacza, że jest ona bardziej symboliczna niż praktyczna w jakikolwiek istotny sposób. Said Baker:

„[Klienci], którym sprzedaję, są dorosłymi ludźmi. Większość z nich zrezygnowała. Wszyscy moi stali bywalcy palili, ale już nie palą. Ja nie palę i nigdy nie paliłam. [Rozporządzenie] w ogóle mi nie przeszkadza”.

 

 

Baker dodała, że jest zadowolona z rozporządzenia, ale będzie bardziej, gdy zostanie ono ustanowione na szczeblu stanowym, mówiąc: „To bardziej zagmatwane, jeśli chodzi o miasto”.

Według Virginii Knowlton, urzędniczki Conway Board of Health, impulsem miasta do ustanowienia rozporządzenia Tobacco 21 wydaje się być frustracja z powodu braku działań ze strony państwa:

„Państwo nie zrobiłoby nic (mowa o podniesieniu wieku zakupu produktów tytoniowych). To był nasz jedyny powód, by zrobić to wszystko – aby upewnić się, że sprzedaż będzie dostępna dla osób, które skończyły już wiek, który uznaliśmy za lepszy”.

Stan Massachusetts ostatecznie poruszył ważną kwestię, a Gubernator Charlie Baker podpisał w końcu ustawę, aby rozporządzenie Tobacco 21 współpracowało z innymi stanami, takimi jak Kalifornia, Hawaje, Maine i inne.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o