Dla Zaawansowanych (W&P)

Custom Software dla elektroniki Joyetech


Słowem wstępu:

1. Ja (soramenium), inni redaktorzy, ogół strony e-palacze.net, ani nikt inny, nie ponosimy odpowiedzialności za wojnę nuklearną, która może wyniknąć ze zmiany oprogramowania Twojego evic’a, rx’a czy cuboid’a!
2. Jeśli nie jesteś pewien tego co robisz to tego nie rób!
3. Dokładnie przeczytaj wszystko, co zostało tu napisane i podlinkowane kilka razy zanim zaczniesz!

Znudził Ci się wygląd Twojego moda i chcesz jakoś subtelnie go odświeżyć? Nie Ty jeden! W internecie od dłuższego czasu wielu geniuszy zmagało się z dobraniem się do kodu, który steruje chipami zawartymi w takich modach jak Rx200, Cuboid czy Evic. No i co?.. Internet wygrał. Jak zawsze z resztą. Dzięki wielu internautom i programistom mamy teraz dość proste w obsłudze narzędzia, dzięki którym można zmienić czcionkę czy wgrać własne logo do swojego sprzętu.

Zależnie od tego co chcecie uzyskać jest kilka sposobów:

  1. Własne logo (tylko mody od Joyetech) – wystarczy zaktualizować swój sprzęt do najnowszej wersji oprogramowania (do pobrania ze strony Joyetech’a), w paintcie zrobić czarno-biały obrazek o wymiarach 64×40 pikseli i wgrać go za pomocą dostarczonego oprogramowania (zakładam, że skoro macie taki, a nie inny sprzęt to poradzicie sobie z tak prostym programem)
  2. Własne logo/czcionka (rx200, cuboid, evic) – należy zaopatrzyć się w dwie rzeczy: oryginalny software ze strony producenta (wismec albo joyetech w zależności od sprzętu) oraz NFirmwareEditor. Gdy już mamy potrzebny software odpalamy NFE i wczytujemy plik *.bin zawierający oprogramowanie naszego moda. Teraz po lewej wybieramy interesujący nas znak i zmieniamy jego wygląd po prawej jak w paintcie. Gdy skończymy zapisujemy (save as encrypted) i aktualizujemy naszego moda jak gdyby nigdy nic tyle, że używając spreparowanego pliku.

Są również możliwe poważniejsze zmiany w kodzie, ale niestety to wykracza trochę poza moją wiedzę w chwili obecnej i grozi uszkodzeniem moda, więc jeśli chcecie poważniejsze zmiany to odsyłam do googli, gdzie znaleźć można bardzo ciekawe wersje oprogramowania (evic vtc mini z własnym logo, 80W, lekko zmienionym układem interfejsu i dodanymi paroma odczytami jak np. temperatura elektroniki czy aktualny woltarz akumulatora)

Mam nadzieję, że ten jakby-poradnik pomoże wam uzyskać zamierzony efekt 😉 W razie wątpliwości zapraszam do pisania prywatnych wiadomości na naszym facebooku, gdzie na pewno wspomogę radą!