Wiedza & Porady

Czego można się spodziewać po rynku vape w 2019 roku?


Każdy rynek sięga obecnie po nowe innowacje. To samo tyczy się też rynku vape’u, gdzie jedni z liderów, Vawoo, sporządzili listę nowości, których można się będzie spodziewać, jeśli o e-papierosy chodzi. A wszystko wskazuje na to, że rynek się nie zatrzyma – eksperci już zauważyli, że pody z kwartału na kwartał stają się coraz wydajniejsze, odchodząc od modelu jednorazowego, zaś mody mogą się pochwalić jeszcze lepszymi osiągami.

Jakie zmiany czekają vape w 2019 roku?

Jak twierdzi Vawoo, nie tylko lepsze urządzenia do vape’u będą w tym roku normą. Na popularności zyskuje bowiem sprzedaż Online. Ponieważ otwarcie sklepu stacjonarnego to złożony i kosztowny proces, wielu nowicjuszy rynkowych woli od razu otworzyć sklepy internetowe, podczas gdy właściciele już istniejących vape store’ów również powoli przenoszą swoją działalność do Internetu.

 

 

Bardzo dużo uwagi poświęca się też olejkom CBD. Substancja ta jest bowiem legalizowana w kolejnych krajach, zaś buteleczki z nią pojawiają się na sklepowych półkach. I chociaż CBD nie jest jeszcze w stu procentach legalne, coraz więcej producentów decyduje się na spróbowanie szczęścia w sprzedaży olejków do vape’u z tym składnikiem.

Niepewny jest jednak stosunek ludzi do e-papierosów. Chociaż drastycznie wzrasta liczba naukowych dowodów na to, że elektroniczny papieros jest dużo zdrowszy od tradycyjnego, stosunek polityków do e-papierosów w dalszym ciągu jest bardzo negatywny, co może się przyczynić do zwiększonej liczby problemów na tle prawnym.

Z punktu widzenia samego rynku, jest zatem nieźle. Jeśli jednak przyjrzy się sytuacji przez pryzmat polityki, strach przed nowymi trendami może solidnie pokrzyżować plany prosperujących producentów i sprzedawców.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o