Zasilania (MOD)

Człowiek ze złotym e-papierosem – Golden Mod


Wygląd 91%
Estetyka 100%
Wytrzymałość 100%
Działanie 71%
Cena 95%
Dostępność 45%
Krótkie podsumowanie

Świetna propozycja do rozpoczęcia swojej przygody z tego typu elektronicznymi papierosami w formie mechanicznej. No i ten wygląd...

Wynik 83%
Oceny czytelników
4 głosy
50

Myśleliście kiedyś jak prezentowałby się złoty e-papieros? Tym razem nie przedstawimy wam modelu z tego drogiego kruszcu, ale przybliżymy mechaniczne body, które wygląda bardzo podobnie. Mowa oczywiście o Golden Modzie, który jest znany głównie bardziej zaawansowanym waperom.

Golden mod to body wykonane z mosiądzu, który po dobrym wypolerowaniu wygląda jak zrobione ze złota. Sprzęt prezentuje się spektakularnie i wzbudza zainteresowanie wszędzie, gdzie się pojawi.

Składa się z trzech ważnych części: górnej, w której umieszczony jest gwint (klasyczny 510 – nie będzie więc problemu z doborem parownika), zwykłej tulejki przedłużającej oraz mechanicznego przycisku usytuowanego na samym dole (z możliwością blokowania). Jeśli chcemy zablokować możliwość dociśnięcia przycisku to wystarczy odkręcić dobrze widoczny pierścień. Jest to świetne rozwiązanie i przy długim użytkowaniu moda (posiadam go od dwóch lat), nigdy nie sprawia trudności.

Niestety problemy mogą pojawiać się, gdy nasz mod trochę poleży. Wytwarzająca się w środku patyna (jest to naturalne przy mosiężnych przedmiotach – to swojego rodzaju ochrona metalu) powoduję zacinanie się pierścienia. Jeśli jednak zadbamy o jego czystość to nic nie powinno się popsuć. Przycisk jest również w pełni rozbieralny i wykonany na mosiężnej sprężynce, co jest prostym i niezwykle trwałym rozwiązaniem. Całe body jest w pełni rozbieralne i bardzo wygodne podczas czyszczenia. Jedyna wada to szybko powstająca patyna i to, że czasem może brudzić ręce przez rodzaj materiału, z którego został wykonany.

Samo body jest dostosowane do małych akumulatorów o rozmiarze 14500, a średnica górnej części to jedynie 16 milimetrów. Wszystko to sprawia, że sprzęt jest zgrabny, a jego wykonanie jest bardzo staranne. Całość wygląda bardzo wyjściowo.

Jak czyścić moda?e-papieros mod

Czyszczenie jest bardzo proste, a cały zabieg tani. Jedyne czego potrzebujemy to jakaś wykałaczka, kilka wacików lub papier toaletowy i zwykła pasta do zębów. Po skompletowaniu wszystkiego należy dokładnie wyszorować pastą naszego moda, oczyścić go wodą z resztek pasty i pozostawić do wyschnięcia.

e-papierosMusimy pamiętać, że tworzenie się patyny jest naturalnym czynnikiem, ale niestety powoduje spadki napięcia, dlatego zmuszeni jesteśmy robić to dość często.

Nowego moda już raczej nie uda nam się zakupić, ale zawsze możemy poszukać używanego egzemplarza na forach lub aukcjach. Sprzęt wykonywany był przez osobę prywatną i nie należał do drogich. Dziś większość modeli można dostać już za mniej niż 100 złotych. Z pewnością jest to świetna propozycja do rozpoczęcia swojej przygody z tego typu elektronicznymi papierosami w formie mechanicznej.