Wiedza & Porady

Czy Altria wykupi JUUL Labs?


Po tym, jak Altria oficjalnie wywiesiła białą flagę, wycofując ze sprzedaży swoje smakowe e-liquidy, pośród pracowników pozostałych firm parających się produkcją artykułów do vape’u pojawiły się liczne negatywne komentarze. Jak twierdzi serwis Gizmodo, w ich ręce wpadły screeny, ukazujące rozmowy pracowników JUUL Labs na Slacku, z których wręcz wylewa się jad. Niektórzy nazwali nawet nowe porozumienie „paktem z diabłem”. Dlaczego? Ponieważ mowa tu o sytuacji, w której zarząd JUUL uznaje teraz Altrię za swojego głównego inwestora i, wbrew opiniom pracowników, ma zamiar połączyć siły. Obecnie niektórzy zastanawiają się nawet, czy FDA nie miało przypadkiem racji, mówiąc o szemranych interesach, jakimi para się JUUL Labs.

Czy Altria połączy siły z JUUL?

Jeśli tak się stanie, opinie aktywistów prowaperskich, którzy do dziś walczą o to, że smakowe e-liquidy są też lubiane przez dorosłych, w tym też i tych, którzy rzucają palenie, stracą zauważalnie na wadze. Jeśli JUUL postanowi złożyć broń, FDA uzna to za przyznanie się do winy, zaś e-papierosy w Stanach znajdą się w naprawdę niewygodnej sytuacji.

 

 

I chociaż same wiadomości o porozumieniu pojawiły się niedawno, Axios utrzymuje, że JUUL i Altria prowadziły rozmowy już na początku 2018 roku. Według serwisu, Altria zaoferowała JUUL zainwestowanie w ich firmę, a nawet kompletne wykupienie jej za 5 miliardów dolarów. I chociaż firma z San Francisco za każdym razem odmawiała, Altria ponawiała rozmowy, za każdym razem oferując jeszcze większą stawkę. Obecnie zaoferowano już 30 miliardów dolarów. I chociaż nie ma wiadomości o sfinalizowaniu umowy, pracownicy JUUL dalej są pewni obaw, uważając, że złączenie się z Altrią kompletnie zaprzeczy misji JUUL, jaką jest walka z nałogiem papierosowym.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o