rzuć palenie z e-papierosem Podstawy (W&P)

Czy e-papieros ułatwia rzucenie palenia?


Papieros elektroniczny to dobry sposób na walkę z nałogiem dla wieloletnich palaczy i osób silnie uzależnionych od nikotyny. W wyniku długoletniego palenia papierosów, w organizmie człowieka dochodzi do wielu zmian, które są spowodowane dostarczaniem rożnych dawek nikotyny i dymu. Następstwem tego stanu rzeczy są ogromne trudności z odstawieniem papierosów. Zaprzestanie palenia z dnia na dzień może być przyczyną problemów ze zdrowiem oraz obniżonego nastroju. To właśnie te czynniki sprawiają, że większość osób decydujących się na rzucenie palenia tak szybko się poddaje. E-papieros może być doskonałym rozwiązaniem tego problemu. Za jego pomocą można samemu ustalać coraz mniejsze dawki nikotyny tak, by stopniowo odzwyczajać się od palenia oraz uwalniać organizm od zbyt dużej ilości trujących substancji.

Walka z głodem palenia

E-papieros zaspokaja głód palenia w taki sam sposób, jak tradycyjne papierosy. Dodatkowo można samemu wybrać stężenie nikotyny oraz jej aromat. W trakcie elektronicznego palenia nie dochodzi do żadnych procesów spalania. W urządzeniu następuje podgrzanie specjalnego płynu z nikotyną i przekształcenie go w mgiełkę. Tym sposobem do organizmu nie docierają żadne substancje oprócz nikotyny. Elektroniczny papieros ułatwia również walkę z nabytymi przyzwyczajeniami, nawykami oraz psychiką. E-papieros jest niezwykle podobny do zwyczajnych papierosów oraz wydziela dym. Tego typu właściwości brakuje innym, popularnym środkom wspomagającym rzucanie palenia jak np.: tabletki z nikotyną, gumy lub plastry. Odstawienie palenia z e-papierosem przebiega dużo łagodniej i nie wymaga zbyt wielu wyrzeczeń rzucającego.

Prostsze rzucanie

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, e-papieros ze względu na swoje właściwości i budowę może być doskonałym zamiennikiem dla zwyczajnego papierosa. Nie można jednak zapominać, że tak samo jak analogowy odpowiednik, papieros elektroniczny dostarcza do organizmu silnie uzależniającą nikotynę. Warto pamiętać, że jej dawki są duże mniejsze, a w dodatku e-palący ma możliwość samodzielnego wyboru jej aromatu i ilości. Decyzja o rzuceniu palenia powinna być zawsze poprzedzona konsultacją u specjalisty lub lekarza. Do całego procesu najlepiej odpowiednio przygotować się pod względem fizycznym oraz mentalnym. Złe nastawienie, oraz wybór nieodpowiednich środków wspomagających rzucanie mogą przyczynić się do ostatecznej porażki oraz powrotu do nałogu.