papierosy elektroniczne Podstawy (W&P)

Czy można przedawkować e-papierosa?


W teorii przedawkowanie nikotyny w trakcie elektronicznego palenia jest możliwe. Sytuacja prezentuje się jak w przypadku większości substancji dostępnych na rynku. W praktyce podczas e-palenia, spożycie płynu z nikotyną w ilości niebezpiecznej dla życia lub zdrowia jest niemożliwe. E-papieros jest urządzeniem, za pomocą którego spożywa się stosunkowo małe ilości nikotyny – niezwykle trudne do przedawkowania. Dodatkowo użytkownik ma możliwość wyboru mocy płynu oraz jego rodzaju. Korzystanie z papierosa elektronicznego jest zatem bardzo bezpieczne i nie wymaga skomplikowanych wyliczeń dawek lub poszukiwania specjalnych rodzajów liqudiu.

Nikotyna a organizm

Ludzki organizm potrafi szybko poinformować, że spożyta ilość nikotyny może być za duża. Tym sposobem można uniknąć sytuacji, w których mogłoby być zagrożone nasze życie lub zdrowie. Za śmiertelną dawkę przyjmuje się dostarczenie do organizmu około 2-3 ml e-liquidu w ciągu kilku minut. Spożycie wspomnianej ilości w tak bardzo krótkim czasie jest w zasadzie niewykonalne. Warto jednak poważnie traktować wszystkie niepokojące objawy, które pojawiają się w trakcie elektronicznego palenia. W razie wątpliwości najlepiej skorzystać z porady specjalistów oraz przekonać się czy powodem niedogodności nie są czynniki inne niż nikotyna. Bardzo często zdarza się, że problemy ze zdrowiem mogą być wynikiem innych chorób, a nie użytkowania e-papierosa.

Działanie nikotyny

Zatrucie nikotyną jest bardzo łatwe do rozpoznania. Można wymienić kilka charakterystycznych symptomów świadczących o podtruciu tą właśnie substancją. Pośród nich możemy wymienić min.: problemy ze wzrokiem, biegunka, oszołomienie, zawroty głowy, dezorientacja, drżenie rąk, ogólne osłabienie organizmu. W takich przypadkach najlepiej na jakiś czas zrezygnować z papierosa elektronicznego. Na szczęście większość wspomnianych przypadków to tylko znaki ostrzegawcze, a wszystkie procesy w organizmie są całkowicie odwracalne. Rezygnacja z nikotyny przynosi bardzo szybką poprawę stanu zdrowia. Warto dobierać dawki oraz moc płynu z nikotyną dostosowane do własnych możliwości i potrzeb. Wybór odpowiedniego liqudiu jest prosty dzięki wyraźnym oznaczeniom mocy i smaku. Żaden z użytkowników papierosów elektronicznych nie powinien obawiać się zatrucia. Wystarczy jedynie przestrzegać zaleceń producentów płynów i kierować się zdrowym rozsądkiem. E-papieros to zdecydowanie bezpieczne urządzenie.