Dla Zaawansowanych (W&P)

Czym są grzałki ceramiczne?


W pewnym czasie wydawało się, że grzałki ceramiczne są już przeszłością. Jak się jednak okazuje stały się niespodziewanie teraźniejszością, no i niewykluczone, że będą też przyszłością wapowania. Na forach internetowych związanych z e-papierosami znajdziemy wiele wątków poświęconych tym systemom grzewczym. Jak zwykle w takich przypadkach zdania są podzielone. Część osób twierdzi, że nie ma lepszych grzałek na rynku, a inni uważają to za bezsens i marnowanie pieniędzy. Jak jest naprawdę i czym są te grzałki?

Czym są grzałki ceramiczne?

grzałka ceramicznaJak się zapewne domyślacie, grzałki tego typu zawierają ceramikę. Ich budowa jest jednak bardzo prosta i zbliżona do tych “normalnych” grzałek, które pracują na wacie. Znajdziemy w nich zwykły drut oporowy, tylko zamiast być owinięty watą, jest on oblany ceramiką, która po nagrzaniu odparowuje nasz płyn. Niby trudne, a takie proste prawda?

Zalety

Systemy grzewcze tego typu mają dużo więcej zalet niż wad, jednak nie przekłada się to (jeszcze?) wcale na ich popularność.

  1. Najfajniejszy jest chyba smak, który jest o wiele bardziej czysty i wyraźniejszy niż w przypadku klasycznego tanka pchanego watą, a tym bardziej sznurkiem bawełnianym. Dzieje się to za sprawą braku obcych posmaków, które często występują podczas stosowania waty.
  2. Zadowalająca chmura.
  3. Żywotność – ceramika sprawdza się lepiej od delikatnej waty, którą swoją drogą należy wymieniać co 3-4 dni ze względu na ilość bakterii, które się tam gromadzą razem z liquidem, nagarem, śliną i w przypadku niektórych dripperów, setką paprochów z kieszeni.
  4. Łatwe czyszczenie – wystarczy klasyczne przepalenie.
  5. Grzałka nie wysycha.

Wady

  1. Wysoka cena zakupu.

Podsumowanie

Grzałki ceramiczne mają naprawdę dużo zalet, ale ich wysoka cena sprawia, że nie są zbyt popularne. Koło się zatem zamyka i wszystko wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni. Warto jednak spróbować kiedyś tego wynalazku bo różnica w smaku jest naprawdę odczuwalna.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o