Vape-Wiadomości

Decatur nie będzie dłużej pozwalało na używanie wyrobów tytoniowych w parkach miejskich


Wise County Messenger donosi, że Decatur w Teksasie nie godzi się już na używanie wyrobów tytoniowych w miejskich parkach. Do parków zaliczają się Harmon, Kenny Renshaw, Hollis i Sue Jones, Louida Willis i Melba Doyle Parks.

W ubiegłym tygodniu Rada Miasta Decatur jednomyślnie zatwierdziła rozporządzenie zakazujące palenia i używania bezdymnych wyrobów tytoniowych we wszystkich parkach miejskich. Zakaz ten obejmuje produkty do wapowania, papierosy, cygara, fajki i tytoń bezdymny.

Pomysł na rozporządzenie został wniesiony do rady miejskiej przez rezydenta Katie Morris w sierpniu. Morris wyjaśniła, że podczas niedawnego sezonu ligi baseballowej młodzieży doświadczyła efektów biernego palenia w Harmon Park.

„Siedzenie na trybunach, gdzie dorośli palili, było co najmniej nie do przyjęcia”, powiedziała. „Ludzie zdecydowali się zapalić obok pola, gdzie dzieci siedziały czekając na zabawę, przy łazienkach i na placu zabaw Harmon Park, naprawdę nie myśląc o tym, kto jest w pobliżu, ani o dzieciach stojących przed nimi. Ja mogłabym wstać i przenieść się w inne miejsce, ale dzieci nie miały takiej możliwości. Musimy pamiętać, że plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci, co oznacza, że to nie one powinny być zmuszone, by go opuszczać”.

 

 

Burmistrz Martin Woodruff zasygnalizował swoje poparcie dla wprowadzenia zarządzenia na poprzednich posiedzeniach, na których omawiano projekt.

„Staramy się zapobiegać problemowi zdrowia publicznego i zachęcać do poprawy” – powiedział Woodruff na październikowym posiedzeniu rady.

Pierwsze czytanie i publiczne przesłuchania odbyły się na posiedzeniu rady miejskiej 26 listopada, ale żaden z obywateli nie wyraził sympatii ani sprzeciwu dla wprowadzenia nowego rozporządzenia. Poniedziałkowe działania nastąpiły po drugim czytaniu zarządzenia.

Znaki, które będą informować o nowym rozporządzeniu będą umieszczane w parkach, aby ostrzegać odwiedzających o zakazie używania tytoniu”.

Nowe rozporządzenie zawiera także informacje o grzywnie za załamanie jego postanowień. Trzeba będzie zapłacić do 500 USD za każde naruszenie.

 

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o