Wiedza & Porady

Delhi, Indie – chce nałożyć kompletny zakaz na chmurzenie


NDTV donosi, że Delhi w Indiach rozpoczęło postępowanie, w wyniku którego wprowadzi kompletny zakaz na produkty wapingowe.

Podejmując działania w oparciu o fakt, że e-liquidy zawierające nikotynę oraz e-papierosy naruszają krajową ustawę o lekach i kosmetykach. Dyrekcja Generalna ds. Usług Zdrowotnych tego kraju, złożyła oświadczenie pod przysięgą, że zamierza całkowicie zakazać takich produktów. DGHS oznajmiła również, że tylko niektóre preparaty nikotynowe – przypuszczalnie te, występujące w tradycyjnych produktach takich, jak niebezpieczny, łatwopalny tytoń – są zgodne z ograniczeniami, określonymi w DCA. Produkty wapingowe, jak e-papierosy i mody są niedozwolone. Zakaz zostanie powszechnie ogłoszony w sądzie, 21 sierpnia. Od NDTV:

„Petycja głosi, że ustawa o papierosach oraz innych wyrobach tytoniowych (zakaz reklamy i regulacji handlu, produkcji, dostaw i dystrybucji) z 2003 roku, która reguluje prawo dotyczące konsumpcji wyrobów tytoniowych, nie przewiduje stosowania e-liquidów zawierających nikotynę.”

Prawdopodobną przyczynę politycznego wprowadzenia zakazu – który nie jest wrogi jedynie dla indyjskiego przemysłu wapingowego, ale także dla indyjskich konsumentów – trudno jest sobie wyobrazić w 2018 roku, kiedy to redukcja szkód i rentowność z zaprzestania produkcji produktów wapingowych, zostały naukowo udowodnione do tego stopnia, że nawet amerykańskie jednostki zdrowia publicznego nie mają wyboru, muszą uznać korzyści dla zdrowia, płynące z wapowania.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o