Podstawy (W&P)

Dlaczego e-papierosy wybuchają?


W sklepach z elektronicznymi papierosami, oprócz klasycznych – sznurkowych clearomzierów oraz małych i zgrabnych baterii coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju mody, rurki i boxy. Ludzie po dłuższym obcowaniu ze standardowymi zestawami, chętnie biorą się za eksperymenty czy samodzielne modyfikacje sprzętu.

Popularne stają się też drippery, umożliwiające produkcję ogromnych kłębów dymu. Wszystko to sprawia, że coraz częściej ciężar właściwego złożenia wszystkich elementów i dopasowania ich parametrów jest po stronie użytkownika. Nie każdy jednak może pochwalić się odpowiednią wiedzą w tej dziedzinie czy po prostu rozwagą.

Czy winne są ceny?eksplozja

Rozmawiamy o sprzęcie i jego wybuchaniu, dlaczego więc ceny mogą być w tym wszystkim winne? Problem polega na tym, że w momencie kupowania sprzętu, wielu waperów wybiera swoje akumulatory na samym końcu.

Później okazuje się, że większość próbuje zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, bo przecież „akus to akus”. Niby każdy jest do siebie podobny, więc po co wydać na markowy sprzęt 50 złotych, skoro można kupić chińską podróbkę za połowę tej ceny.

To właśnie pierwszy i podstawowy błąd, ponieważ akumulatory są najbardziej niebezpiecznym elementem elektronicznych papierosów i to właśnie one odpowiadają za eksplozje. Dlatego naprawdę nie warto na nich oszczędzać i dużo lepiej kupić tańszy parownik, a zaoszczędzone pieniądze wydać na dobre zasilanie.

Euce5ExvuhYCo z elektryką i grzałkami?

Wybuchy mogą być też spowodowane przez złej jakości elektrykę i nieprawidłowo zlutowane elementy. Powstające przez to zwarcia w elektryce mogą przyczyniać się do ciągłej pracy akumulatorów i stałego obiegu prądu bez momentu ujścia w grzałce.

W tym wypadku dochodzi do eksplozji, która może uszkodzić nasze ciało, a nawet poważnie zagrozić życiu. Z tego powodu starajmy się kupować sprzęt ze sprawdzonego źródła i nie korzystać z domowych produkcji, jeśli nie mamy pewności, że zostały profesjonalnie wykonane.

Warto też na koniec wspomnieć, że przyczyną wybuchu może być również zwarcie na grzałce. Lepiej unikać wszelakich wynalazków i dziwnych kombinacji działających na kilku grzałkach.