Podstawy (W&P)

Dlaczego lepiej odpuścić Nemesisa?


Jakość wykonania (Klony) 20%
Jakość wykonania (Oryginał) 40%
Spadki napięcia 10%
Żywotność 31%
Krótkie podsumowanie

Nemesis to jeden z najgorszych możliwych wyborów. Spadki napięcia i jakość wykonania po prostu dyskwalifikują go w walce z innymi modami mechanicznymi.

Wynik 25%
Oceny czytelników
8 głosy
74

Dzisiaj przyjrzymy się urządzeniu, które jest powodem wielu dyskusji – rozważymy plusy i minusy jednego z popularniejszych, a zarazem tańszych modów mechanicznych. Mowa oczywiście o Nemesisie, który przyciąga ludzi jak magnes – kusząc niską ceną i całkiem atrakcyjnym wyglądem.

Tania rurka, ale cena adekwatna do jakości

Najtańsze klony Nemesisa można kupić już za około 50-60 zł, jednak niestety w tym wypadku, cena zdecydowanie odpowiada jakości. Trzeba przyznać, że na początku całość wygląda ładnie, ale prędzej czy później dociera do nas bolesna prawda, że wydane przez nas pieniądze można uznać za absolutnie zmarnowane.

Nemesis na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco – jednak niestety po dłuższym użytkowaniu, rurka zmienia się w beznadziejny, obdrapany, a często nawet nie trzymający się już kupy sprzęt.

Nawet droższe wersje klonów fatalnie znoszą nawet umiarkowaną eksploatację, a co gorsza, w trakcie pracy występują odczuwalne spadki napięć. Spore spadki w Nemesisie w prosty sposób przyczyniają się do szybszego rozładowania akumulatora – a co za tym idzie, zwiększonej ilości cykli/obniżonej żywotności.

Oh, bez żartów. Nie może być taki zły?

Odradzam zdecydowanie zakup Nemesisa! Nie dajcie się złapać na niską cenę czy też ładny design, bo ten design zniknie w miesiąc czy dwa, zostawiając na swoim miejscu sprute, wytarte i brzydkie zewnętrzne połacie Nemesisa.

Cena jest chyba jedynym plusem owej rurki od siedmiu boleści – nawet z gwintem potrafią być problemy i zdarzają się dość często. O problemach ze skręcaniem nawet szkoda wspominać. Spadki tego body zdecydowanie odrzucają, po testach z moimi znajomymi okazało się, że napięcie potrafi spadać nawet o 0,3V(!!!!)

Niestety to bardzo nieudana konstrukcja, której jedyne zalety to wygląd i niska cena. Zamiast Nemesisa polecam raczej SMPL, 4Nine, albo na przykład Fuhhatana – Takie mody zostaną z nami na dłużej, nie powodując bolączek, stresów i nieprzewapowanych liquidów.