Bazy I Aromaty

Dodatki do liquidów tytoniowych


Ostatnio przybliżyłem wam kilka dodatków do płynów deserowych i owocowych. Idąc za ciosem, dziś czas na substancje, które pomogą wzbogacić smak liquidów tytoniowych.

W przypadku mieszania tytoniówek najważniejsze o czym musicie pamiętać jest to, że im większa przewaga glikolu tym smak będzie bardziej wytrawny, a kop w gardło mocniejszy. Z tego powodu do płynów tytoniowych, najlepiej nadają się bazy 80/20 z przewagą glikolu nad gliceryną.

Acetyl Pyrazine

Pięcioprocentowy roztwór acetyl pyrazine w glikolu – najlepiej dodawać go w stężeniu od około 2 do 5 acetyl pyrazineprocent. Nie radzę z nim przesadzać, ponieważ dość mocno zmienia smak naszego płynu. Doskonale nadaje się do przygotowywania klonów, a na jego smak składają się: orzech z nutą chleba, drożdże i wyczuwalna nuta popcornu.

Skład:  Acetyl Pyrazine 5%, glikol propylenowy 95%

Dawkowanie: 2%-5%

EFEKT: Dodaje do liquidu wyraźny posmak orzechów

Trimethyl Pyrazine

płyn do liquiduJest to 10 procentowy roztwór w glikolu. Dodatek do liquidów ma posmak ziemisty, zatęchły, a dla innych kakaowy lub orzechowy. Dla mnie dość ciekawie wypada w przypadku bardziej skomplikowanych połączeń aromatów.

Skład: Trimethyl Pyrazine 10%, glikol propylenowy 90%

Dawkowanie: około 0,5%-1%

EFEKT: Nadaje liquidom wytrawnego charakteru

Vanillin

vaniliaDodatek przeznaczony dla tych, którzy chcą nadać swoim tytoniowym mieszankom trochę słodyczy. Vanillin nadaje słodki, bardzo kremowo-waniliowy posmak.

Skład: 10% vanillin,  90% glikol propylenowy

Dawkowanie: 5-10%

EFEKT: Sprawia, że liquid jest bardziej łagodny, a smak karmelowo-waniliowy