Podstawy (W&P)

E-papieros do 200 złotych – czy to możliwe?


Każdy początkujący waper, który chce przerzucić się ze swojego podstawowego sprzętu na jakieś mocniejsze zabawki, zadaje sobie pytanie: “Ile będę potrzebować na to pieniędzy?”. Zazwyczaj wszystkie fora o tematyce elektronicznych papierosów są pełne tego rodzaju dyskusji, więc dzisiaj spróbujemy choć trochę rozwiać wasze wątpliwości. Oczywiście wątek ten postaramy się rozwinąć w kolejnych tekstach – ten uznajcie za wstęp.

Czego oczekujemy?
e-papieros

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie czy wolimy body mechaniczne, czy raczej mierzymy w elektroniczne mody z możliwością ustawień napięcia, mocy i stabilizacją?

Jeśli wybieramy pierwszą opcję to wybór jest prosty, ponieważ takie e-papierosy raczej nie różnią się zbytnio od siebie i łatwo jest dobrać coś odpowiedniego. Musimy jedynie dopasować wielkość i rodzaj używanych akumulatorów. Jednak podczas wyboru elektronicznych modów, sprawa trochę bardziej się komplikuje.

Czy 200 złotych to nie za mało?

Elektroniczne papierosy są coraz tańsze i firmy produkujące sprzęt, oferują często ciekawe komplety. Najlepszym przykładem na to jest SUBOX firmy Kangertech. Jest to kompletny zestaw do wapowania, który często można dorwać w cenie 200 złotych. Jest to fajny i zgrabny box z ciekawym parownikiem.

Oczywiście box posiada wszystkie potrzebne opcje i dysponuje dosyć satysfakcjonującą mocą. Dlatego jest to chyba najlepsza tania alternatywa do sprawdzenia czy takie rozwiązania nam w ogóle odpowiadają. Oczywiście jeśli wspomniany sprzęt jest niedostępny to bez problemu skompletujemy w podobnej cenie coś innego i nie musimy wcale wybierać drogich i markowych sprzętów, dopłacając tylko za logo i nazwę firmy.

papieros elektroniczny

Czy wszystko musi być nowe?

Oczywiście, że nie! Sam jestem zwolennikiem kupowania używanego sprzętu na dużych forach internetowych. Naturalnie tylko od zaufanych użytkowników, którzy posiadają już w swojej kolekcji dużą ilość sprzętu i pozytywnych komentarzy.

Możemy w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy i kupić sprzęt, o którym wcześniej byśmy normalnie nie pomyśleli. W przypadków modów mechanicznych jest szansa na to, że uda się wszystko kupić w granicach 100 złotych.

Sklep czy forum?

Vapor-Club-Innokin-iTaste-MVP-2600maH-e-cig-battery400

Moim zdaniem warto zainteresować się urządzeniami z drugiej ręki – przynajmniej na początku drogi z czymś bardziej skomplikowanym i zaawansowanym. Często można znaleźć nowy i mało używany sprzęt, a ceny w porównaniu ze sklepowymi mogą być mniejsze nawet o połowę.

Do zwyczajnego sklep powinniśmy zajrzeć dopiero w momencie, gdy jesteśmy już zdecydowani i pewni, że coś posłuży nam długo i zależy nam na gwarancji sprzętu.