Wiedza & Porady

E-papierosy z witaminami? Ma sens, a do tego jest legalne!


Wielu ludzi sięga po e-papierosy. Tyle samo, a nawet więcej, osób regularnie zażywa suplementy lub sięga po zdrową żywność, w celu uzupełnienia zasobów witamin w organizmie. A gdybyśmy tak połączyli jedno z drugim? Jak się okazuje, nie jest to idea wielce nierealna – w Stanach coraz częściej możemy zauważyć osoby, które zaciągają się witaminowymi e-liquidami. Kto śledzi jednak sytuację tamtejszego rynku e-papierosów, ten wie, że rząd, wysługując się agencją FDA, zamierza ograniczyć rynek vape’u najmocniej, jak tylko się da. Jaka jest więc opinia agencji na temat witaminowych e-liquidów?

Niby OK, a jednak niewiadoma

FDA nie wie tak naprawdę, co robić z e-liquidami, opierającymi swe działanie na witaminach. Jest to nowy sposób uzupełniania niedoborów, dla którego konieczne jest wymyślenie osobnych regulacji. Ponieważ witaminowe liquidy nie zawierają wyrobów tytoniowych, nie podlegają takiej samej klasyfikacji, co inne produkty tego typu.

FDA uznaje je zatem jako suplementy. Według prawa amerykańskiego, produkty tego typu nie podlegają kontroli przed trafieniem na rynek, co pozwoli producentom na bezproblemowe wprowadzanie ich na sklepowe półki. Tyczy się to jednak samych liquidów – vaporizery i e-papierosy wykorzystywane do chmurzenia takich witaminek są już kontrolowane przed trafieniem na rynek – agencja sprawdzi, czy można nimi też wapować wyroby nikotynowe.

 

 

Z tego też względu, firmy muszą pomyśleć nad tym, aby skupić się na produkcji urządzeń dedykowanych zażywającym suplementy, aby uniknąć problemów z FDA. Takie zmodyfikowane e-papierosy pozwalałby tylko i wyłącznie na korzystanie z liquidów witaminowych i żadnych innych. Wyspecjalizowana, osobna seria produktów poszerzyłaby zresztą samo grono odbiorców – wśród Amerykanów już nie brakuje osób, których nie interesuje wapowanie, lecz zaciąganie się witaminowym dymem brzmi jak najbardziej intrygująco.

Jak więc widać, taka nowa odmiana witaminowych suplementów ma przyszłość. Cieszy taka opcja połączenia przyjemnego z pożytecznym.


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o