Regulacje Prawne (W&P)

E-papierosy znikajÄ… z Allegro


Najpopularniejsza platforma transakcyjna on-line w naszym kraju zapowiedziaÅ‚a, że 7 wrzeÅ›nia 2016 roku zniknie z jej strony kategoria “e-papierosy i akcesoria”.

Użytkownicy oferujący przedmioty z tej kategorii mają być poinformowani o nadchodzących zmianach i poproszeni o wycofanie swoich ofert, które od 8 września będą niezgodne z nowym prawem. Serwis po 7 września automatycznie usunie wszystkie oferty i wprowadzi zmiany w swoim regulaminie. Aktualnie w Allegro znajdziemy ponad 20 tysięcy ofert związanych z elektronicznym paleniem.

Warto przypomnieć, że nowa ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zakazuje sprzedaży internetowej e-papierosów. Za nielegalną sprzedaż na odległość będzie można otrzymać 200 tys. złotych grzywny.