Parowniki (MOD)

EHPRO MORPH – Kolejny Kayfunowiec?


Kiedyś wiele marek kojarzyło mi się jedynie z podróbkami znanych atomizerów, no i oczywiście dosyć niskimi cenami. Obecnie wiele firm słynących z klonowania wprowadza własne produkty, które wcale nie należą do najtańszych i są często nawet o wiele droższe od oryginalnych parowników. Dajmy na to firmę Ehpro, niegdyś słynącą z podróbek takiego parownika jak Kayfun, które kosztowały zazwyczaj około 80-100 złotych i były dość mizernej jakości. Dziś przybliżę wam ich kolejny wynalazek – model Morph. Dużym zaskoczeniem była dla mnie cena tego sprzętu, ponieważ za atomizer zmuszeni jesteśmy zapłacić niebagatelną kwotę 150 złotych.

Wygląd sprzętuparownik

Z zewnątrz jest to dość typowy parownik, który przypomina wyglądem większość aktualnie dostępnych atomizerów. W środku znajduje się kawałek aluminiowej tulejki z wykrojonym znakiem błyskawicy. Biorąc pod uwagę ogólną budowę atomizera, w dalszym ciągu nie jestem w stanie zweryfikować jednej rzeczy. Po co ta tulejka się w ogóle tutaj znalazła? Przecież to do niczego się nie przydaje, a w dodatku wygląda raczej średnio.

Sprawdzamy działanie

Jeśli chodzi o działanie sprzętu to tworzenie grzałek
przypomina mi oczywiście Kayfuna. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ firma przez tyle lat zajmująca się głównie podrabianiem tego modelu w końcu musi dojść do perfekcji.

atomizerMocowanie grzałek jest dość ciekawie przemyślane, ponieważ mamy dwie możliwości. Pierwsza jest, że tak powiem na krótko i od górnej części mocowania przy samych śrubach (co sprawdzi się przy grubszych drutach, które nie są tak elastyczne i umiejscowienie ich w dziurkach byłoby prawie niemożliwe).

Drugi sposób jest o wiele bardziej ciekawy – dziurki montażowe dla grzałek, są niestety przeznaczone jedynie dla elastycznych drutów oporowych. Ja nie miałbym cierpliwości wyginać w ten sposób drutu oporowego, który byłby grubszy niż 0,4 milimetra.

Jeśli chodzi o samo działanie, ja zawsze miałem spory problem z tego typu atomizerami i szczerze przyznam, że martwię się o wycieki, ale o dobrą chmurkę można być spokojnym. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki parownika nie polecę – za taką cenę można kupić o wiele lepszy i fajniejszy sprzęt.