Zestawy (MOD)

Eleaf Ijust 2 – Kompletny Poradnik + recenzja


Jakość wykonania 88%
Właściwości 88%
Smak 85%
Krótkie podsumowanie

Ijust 2 to jedna z ciekawszych propozycji wprowadzających waperów w coraz większe cloudy – można powiedzieć że to taki przed-mod.

Wynik 87%
Oceny czytelników
482 głosy
8

Ijust 2 zyskuje na popularności i trudno się temu dziwić. Oto krótki poradnik – co, jak i z czym, obłaskawiający ten waperski sprzęcik.

Wprowadzenie

Ijust 2 to jedna z ciekawszych propozycji wprowadzających waperów w coraz większe cloudy – można powiedzieć że to taki przed-mod.

Pomysł był bardzo dobry i jest bardzo dobry. Koszt niewielki, a sprzęt dobrze spełnia zadanie przyzwyczajania do większych, masywniejszych chmur. Jak na swoją cenę, nie ma co narzekać na jakość, nie jest może najwyższej klasy, ale i nie jest konkretnie fatalny.

Ijust 2 w swojej konstrukcji jest dość prosty – Starter kit składa się z baterii Ijust 2 o pojemności oznaczonej 2600 mAh i parownika dedykowanego Ijust 2 o pojemności oznaczonej 5.5 Ml.

e-papieros

Tutaj zobaczycie parametry rozmiarowe:

rozmiar e-papierosa

Owszem, airflow regulowany jest gumką. Średni pomysł – natomiast egzamin jakoś zdaje.

Bateria jest wyposażona w ładowanie Micro-USB, tak jak większość tego typu zasilań. Jej konkurencję może stanowić na przykład Inow od Vision, natomiast Inow według specyfikacji osiąga mniejszą moc maksymalną.

Ciężko powiedzieć, czy tak jest faktycznie – Ijust 2 też nie należy do demonów mocy, to 80W jest dość wątpliwe.

ijust2

Zespoły Grzewcze

Ijust 2 posiada dedykowane zespoły grzewcze :

grzałka do e-papierosa

Są one znośne, rezystancje różnych typów zespołów to od 0,5 Ohm do 0,3 Ohm. Nie powalają osiągami ani smakiem – to trochę jak standardowa grzałka EGO z nieco większym kopniakiem. Taki typowy zupełny standard.

Natomiast, jest jeszcze jedna opcja – do parownika pasują również znane zespoły grzewcze od Aspire, te które są zaprojektowane dla Aspire Atlantisów i Aspire Tritonów 1 i 2:

grzałki

Na czele z jednym z ciekawszych wynalazków w dziedzinie grzałek fabrycznych – Aspire Clapton Coilem:

element e-papierosa

Z własnego doświadczenia zalecałbym stosowanie zespołów grzewczych od Aspire – są zdecydowanie lepsze. Dużo lepiej dopracowane, lepiej oddają smak… a w szczególności ten Clapton, świetna rzecz.

Grzałki od Aspire niestety kosztują nieco więcej – 15 zł vs 8,90 to jest różnica, jednak warto dołożyć do Claptona, smak jest nieporównywalnie lepszy. a grzałki od Aspire starczają na zdecydowanie dłużej.

Znane problemy

W wypadku takiej ceny nie było sensu spodziewać się raju – Ijust 2 nie ustrzegł się błędów konstrukcyjnych. Popularne są problemy z przyciskiem – czasem utyka on na miejscu/głupieje. W tym wypadku, polecam go wyjąć i ułożyć ponownie poprawnie.

przycisk do e-papierosa

Przy demontażu pamiętajcie by zachować ostrożność – to jest elektronika, cały czas. Zbytnie forsowanie może doprowadzić do uszkodzenia, a tego nie chcemy.

Kolejnym kojarzonym problemem Ijusta 2 jest problem z nasiąkaniem grzałek z pudełka z zestawu – nie wapujcie od razu, zalejcie, i trochę zaciągnijcie bez wciskania przycisku, najlepiej też dać mu trochę czasu na nasiąknięcie, około 10-15 minut. Względnie, można od razu zmienić zespół grzewczy na lepszą sztukę od Aspire, gdzie również polecam zalać i poczekać.

Ludzie bardzo często sugerowali, że grzałki od Ijusta 2 są spalone już w pudełku – nie jest to prawda. Po prostu nie nasiąkają za szybko, przez co łatwo je spalić przy pierwszych kilku buchach.

Oczywiście przed zalaniem, warto dać kilka kropel liquidu na nośnik – do środka. To również pomaga.

W tanku dołączonym do Ijusta problemy czasami dotyczą również zacinania się gwintów – cóż, to akurat występuje bardzo popularnie w większości tanków. Odkręcajcie i zakręcajcie delikatnie, szybki lubią pękać.

Sugerowane Liquidy

Transport w Ijust 2 nie jest szaleńczy – nie przesadzajcie za bardzo z proporcjami liquidów. Przesadna ilość gliceryny w recepturze na pewno nie przejdzie – polecam proporcje 50:50, albo maksymalnie 40:60 z przewagą gliceryny. Za dużo w tym wypadku to niezdrowo – spalicie grzałkę bardzo szybko jeśli nadużyjecie VG.

Podsumowanie

Ijust 2 to budżetowy zestaw, za cenę 100-120-130 zł otrzymujemy baterię z tankiem. Cena odpowiada jakości, jednak nie jest na tyle źle, żeby zestaw odradzać – na co dzień wystarczy na pewno. Opisałem problemy, które z tym zestawem występują i kilka porad – mam nadzieję, że wam się przydadzą drodzy czytelnicy. Miłego wapowania 😉

ijust2