Vape-Wiadomości

Elektryczna firma Lotus First Vapor działa niezgodnie z ustawą 8/8/16


Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wysłała list do firmy produkującej e-liquid Electric Lotus, nazywając dziewięć z oferowanych przez nią smaków „fałszywymi” i „źle oznaczonymi”. Ponadto, FDA twierdzi, że ze względu na omawiane fałszerstwo i niewłaściwe znakowanie, nie mówiąc już o braku smaków Electric Lotus w rejestrze przed dniem 8 sierpnia 2016, wyroby te nie kwalifikują się do PMTA (tylko zarejestrowane tam przed sprzedażą liquidy mogą trafić do sprzedaży), które umożliwiłoby ich sprzedaż do 8 sierpnia 2022.

FDA namierzyło następujące smaki od Electric Lotus: Cereal Treats Crunch, Cereal Treats Loopz, Cereal Treats Charms, Cereal Treats Krispies, Jammin Berries Blueberry Jam, Jammin Berries Peanut Jamz Raspberry, Dripflavors Strawberry Lemonade Salt, Dripflavors Sour Apple Kiwi Gummy Salt, and Heavy Custard Unicorn Cake. Co więcej, dostarcza przekonujące dowody wizualne potwierdzające twierdzenie, że wydaje się, że nazwy i oznaczenia tych smaków są zbliżone do imitacji nazewnictwa i etykietowania powszechnie dostępnych produktów spożywczych, które przemawiają do dzieci, a konkretnie: słodyczy i płatków śniadaniowych.

Dla przykładu, Cereal Treats Crunch imituje Cinnamon Toast Crunch; Cereal Treats Loopz nawiązuje do Froot Loops; Cereal Treats Charms przywodzi na myśl Lucky Charms; Cereal Treats Krispies imituje Rice Krispies Treats; Jammin Berries Blueberry Jam to Smucker’s Blueberry Preserves; Jammin Berries Peanut Jamz Raspberry kojarzy się z Smucker’s Goober Strawberry/Peanut Butter; Dripflavors Strawberry Lemonade Salt imituje Lifesavers candy; Dripflavors Sour Apple Kiwi Gummy Salt udaje cuksy Lifesavers, a Heavy Custard Unicorn Cake to oczywiste nawiązanie do Little Debbie Unicorn Snack Cakes. Długo by wymieniać.

FDA twierdzi, że określone smaki są źle oznakowane, co może potencjalnie zachęcić młodsze dzieci do spożywania tych płynów doustnie. Agencja dostarcza dane wyjaśniające potencjalną toksyczność takiego doustnego spożycia. Firma Electric Lotus została pouczona przez FDA w sposób następujący:

„Naruszenia omówione w niniejszym liście niekoniecznie stanowią wyczerpującą listę. Powinny natychmiast zostać skorygowane naruszenia, o których mowa powyżej, a także naruszenia o tej samej lub podobnej naturze. Należy podjąć wszelkie niezbędne działania w celu dostosowania produktów tytoniowych do Ustawy FD&C.

Waszym obowiązkiem jest upewnić się, że wyroby tytoniowe i wszystkie związane z nimi etykiety i/lub reklamy na oficjalnej stronie Państwa firmy, a także na innych stronach internetowych (w tym w e-commerce, sieciach społecznościowych lub witrynach wyszukiwarek internetowych), w jakichkolwiek innych mediach, w których się reklamujecie oraz w każdym sklepie detalicznym, umieszczono tam zgodnie z przestrzeganym całkowicie obowiązującym postanowieniem ustawy FD&C oraz przepisów wykonawczych FDA. Niedopełnienie obowiązku pełnego przestrzegania ustawy FD&C może spowodować, że FDA podejmie dalsze działania bez powiadomienia, w tym między innymi kary pieniężne w sprawach cywilnych, zakaz sprzedaży tytoniu, postępowanie karne, zajęcie i/lub nakaz sądowy. Należy pamiętać, że wszelkie produkty tytoniowe o nieprawidłowym oznaczeniu cenowym importowane do Stanów Zjednoczonych podlegają zatrzymaniu i odmowie przyjęcia.

Prosimy o nadesłanie pisemnej odpowiedzi na to pismo w ciągu 15 dni roboczych od daty otrzymania pouczenia opisującego działania naprawcze Waszej firmy, w tym daty przerwania etykietowania, reklamy, sprzedaży i/lub dystrybucji tych wyrobów tytoniowych oraz plany utrzymania zgodności z ustawą FD&C. Jeśli nie zgadzacie się ze stwierdzeniem, że wasze produkty naruszają Ustawę FD&C, należy załączyć uzasadnienie i wszelkie informacje dodatkowe, które należy wziąć pod uwagę podczas rozpatrywania sprawy.”

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o