Vape-Wiadomości

FDA określa nowe wytyczne dotyczące produktów do wapowania


Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała nowe oświadczenie dotyczące produktów do wapowania pod tytułem: ”Jesień 2018 ujednolicona agenda: nowe prace regulacyjne FDA mające na celu poprawę stanu zdrowia i bezpieczeństwa”.

W tym nowym oświadczeniu zawarto kilka bardzo niepokojących pozycji przedstawionych przez FDA, jak wyraził to komisarz FDA Scott Gottlieb. Jeśli chodzi o produkty do wapowania, sekcja dzisiejszego oświadczenia, która budzi największe obawy, to rozdział zatytułowany „Zwalczanie uzależnienia od nikotyny i zapobieganie używaniu produktów tytoniowych wśród młodzieży”.

 

 

Mamy nadzieję, że na naszej stronie wyraźnie zaznaczyliśmy, że nie akceptujemy ani nie zgadzamy się na używanie nikotyny przez osoby niepełnoletnie w żadnej formie.

„Kompleksowy plan FDA dotyczący regulacji sprzedaży produktów tytoniowych i nikotyny stawia uzależnienie od tej substancji w centrum wysiłków Agencji w zakresie regulacji. Plan ten odzwierciedla wieloletnie podejście do lepszej ochrony młodzieży i pomocy uzależnionym dorosłym palaczom w rzuceniu palenia, znacznie zmniejszając występowanie chorób związanych z paleniem tytoniu, które mogą doprowadzić do śmierci ludzi w całych Stanach Zjednoczonych. Będziemy nadal rozważać normę produktową, aby obniżyć poziom nikotyny w papierosach palnych do minimum lub całkowicie ją zlikwidować. Istnieje kilka poziomów uzależnienia. Proponujemy dodatkowe sensowne działania, aby rozwinąć nasze kompleksowe podejście do nikotyny, palenia papierosów i elektronicznych systemów dostarczania nikotyny”.

Ta ujednolicona agenda obejmuje nasze wysiłki związane z ustanawianiem norm dotyczących charakteryzowania smaków w wyrobach tytoniowych; wymagania dotyczące praktyk wytwarzania wyrobów tytoniowych; wdrażanie standardów produktów do testowania systemów bezpieczeństwa baterii i systemów zarządzania bateriami e-papierosów; tworzenie rejestrów i ofert produktów tytoniowych; oraz administracyjne zatrzymanie wyrobów tytoniowych. Kontynuujemy również agresywne działania mające na celu zaradzenie epidemii używania e-papierosów wśród młodzieży, poprzez nasz Youth Tobacco Prevention Plan. Ten kompleksowy plan ma na celu powstrzymanie używania i dostęp do produktów tytoniowych przez młodych ludzi, szczególnie e-papierosów. Poważne wysiłki regulacyjne i badawcze związane z dostępem, marketingiem są już w toku i nadchodzą kolejne kroki”.

Wielu waperów zwraca szczególną uwagę na to, że prawdopodobnie pojawi się problem ze względu na użycie sformułowania „szczególnie e-papierosów”.

Odłóżmy na chwilę fakt, że dane empiryczne zebrane w trakcie wielu badań wykazały, że wapnowanie jest mniej szkodliwe niż palenie. Nawet jeśli vaping byłby równie szkodliwy jak palenie tytoniu, nie uzasadniałoby to wyrażenia przez FDA zamiaru skoncentrowania się „szczególnie” na wapnowaniu, w którym chodzi o konsumpcję przez młodzież. Fakt, że vaping nie jest tak szkodliwy jak palenie, powinien, logicznie rzecz biorąc, sprawić, że vaping będzie sprawą mniej priorytetową dla interwencji niż palenie papierosów. Dziwi fakt, że ma on wyższy priorytet.

 


Dodaj komentarz :)

avatar
  Subscribe  
Powiadom o